Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Umówmy się (wskazówki metodyczne dla nauczycieli)

Agnieszka Olczak   Czerwiec 2011

Umowa odgrywa nadrzędną rolę w wychowaniu ku demokracji. Dzięki zastępowaniu języka nakazów, zakazów i rozkazów językiem dialogu i szacunku, umowa może stanowić wiodącą metodę pracy nauczycieli w wychowaniu przedszkolnym. (…) W swojej książce podejmuję dyskusję z takim ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

wychowaniezasadyrozwój społecznyumowa społeczna

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Umiejętności społeczne

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2011

Umowa odgrywa nadrzędną rolę w wychowaniu ku demokracji. Dzięki zastępowaniu języka nakazów, zakazów i rozkazów językiem dialogu i szacunku, umowa może stanowić wiodącą metodę pracy nauczycieli w wychowaniu przedszkolnym.

(…) W swojej książce podejmuję dyskusję z takim rozumieniem umowy i ukazuję jej nadrzędną rolę w wychowaniu ku demokracji, pokazując, że może/powinna ona stanowić wiodącą z metod, zastępując język nakazów, zakazów i rozkazów językiem dialogu i szacunku.


Autorka tłumaczy, czym jest umowa społeczna i jak powinny przebiegać kolejne etapy procedury jej zawierania. Przedstawia także wskazówki metodyczne pomocne nauczycielom, którzy zdecydują się na praktyczną realizację przedstawionych w artykule treści.