Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 497.04 kb
Stron: 2
Id: 1515

Twój głos to skarb – pozwól mu wybrzmieć (część trzecia)

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska   Listopad 2011

Prawidłowa technika mówienia, odpowiednia gimnastyka mięśni zaangażowanych w mówienie oraz przygotowanie tych mięśni do wysiłku wpisanego w zawód nauczyciela przedszkolaków to ważne elementy – ale nie jedyne, o których trzeba pamiętać. Mylnie uważamy, że m&o... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emisja głosuzdrowienauczyciel

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Prawidłowa technika mówienia, odpowiednia gimnastyka mięśni zaangażowanych w mówienie oraz przygotowanie tych mięśni do wysiłku wpisanego w zawód nauczyciela przedszkolaków to ważne elementy – ale nie jedyne, o których trzeba pamiętać.
Mylnie uważamy, że mówienie to tylko zadanie krtani i znajdujących się w niej strun głosowych. Łatwo możemy przekonać się, że tak nie jest, gdy przypomnimy sobie dni, kiedy wydobywanie głosu zamienia się w torturę.


Z treści artykułu dowiemy się m.in., dlaczego czasem mówienie sprawia ból i co zrobić (do jakich konkretnych wskazań się zastosować), aby nie bolało, a głos służył nam jak najdłużej.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz