Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 9

Październik 2017

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 9. Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej   dr Marta Kotarba Część 9:  Kontynuacja tematu „Przygotowanie dzi... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Październik 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 9.

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

 

dr Marta Kotarba

Część 9:  Kontynuacja tematu „Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych”, rozpoczętego w dodatku do numeru 9.192 wrzesień 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

W tej części znajdziesz:

  • Wdrażanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w zabawach muzycznych, plastycznych, teatralnych i konstrukcyjnych prowadzonych w wybranym języku obcym nowożytnym;
  • Propozycje wykorzystania podejścia CLIL na zajęciach z języków obcych nowożytnych. Przykładowe sytuacje edukacyjne;
  • Wdrażanie dzieci do rozumienia poleceń oraz komunikatów w języku obcym;
  • Propozycje wykorzystania podejścia TPR na zajęciach z języków obcych nowożytnych. Przykładowe sytuacje edukacyjne i zabawy;
  • Wdrażanie dzieci do śpiewania i recytowania w języku obcym nowożytnym;
  • Wdrażanie dzieci do rozumienia ogólnego sensu prostych historyjek opowiadanych lub czytanych przez nauczyciela w języku obcym nowożytnym, z wykorzystaniem rekwizytów oraz komunikatów niewerbalnych.


 

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA  (9.192/2017 – materiały na październik).
 

Cykliczny dodatek dołączany jest do każdego wydania miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

 

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to, więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

 

Kompletując wszystkie części, otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

 

Opracowany przez dr Martę Kotarbę PRZYKŁADOWY PLAN PRACY z historią do wykorzystania podczas cyklu zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym można POBRAĆ BEZPŁATNIE ze strony www.blizejprzedszkola.pl/martakotarba
Propozycja dotyczy zajęć z języka angielskiego, ale można ją zaadaptować do wykorzystania podczas zajęć z innych języków obcych.

 

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

 

 Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!