Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 202.53 kb
Id: 6324

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 6 - kontynuacja

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Marzec 2017

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 6 – kontynuacja tematu z wydania nr 2.185 luty 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.   Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (11.07 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

edukacja przedszkolnaEdyta Gruszczyk-Kolczyńskapedagogizacjapedagogizacja rodzicówsześciolateksześciolatki w przedszkolu

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Marzec 2017

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 6 – kontynuacja tematu z wydania nr 2.185 luty 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

 

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne.

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

Część 6: Kontynuacja tematu „Wspomaganie sześciolatków w rozwijaniu czynności intelektualnych: dostrzeganie regularności i korzystanie z nich, łączenie przyczyny ze skutkiem, coraz precyzyjniejsze klasyfikowanie”, który został rozpoczęty w dodatku do numeru 2.185 luty 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA:

 

W tej części znajdziesz treści kształcenia, wzorcowe zajęcia, zabaw i sytuacje zadaniowe:

  • Ważniejsze prawidłowości kształtowania klasyfikacji w umysłach starszych przedszkolaków;

  • Wspomaganie dzieci w sprawnym segregowaniu i definiowaniu. Opis pomocy dydaktycznych;

  • Wspomaganie dzieci w sprawnym segregowaniu i definiowaniu. Seria zadań ze zwykłymi guzikami i plakietkami określającymi ich cechy;

  • Zabawy wspierające dzieci w segregowaniu i definiowaniu na poziomie operacji konkretnych.

 

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (3.186/2017 – Materiały na kwiecień).
 

Cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dołączany jest do każdego wydania od nr 9.180/2016 z materiałami na październik.
 

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to, więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

 

Z każdym wydaniem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dostaniesz część autorskiego programu i szkiców metodycznych pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

 

Kompletując wszystkie części, otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

 

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

 

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA