Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 6 - kontynuacja

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Marzec 2017

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 6 – kontynuacja tematu z wydania nr 2.185 luty 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.   Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 6 – kontynuacja tematu z wydania nr 2.185 luty 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

 

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne.

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

Część 6: Kontynuacja tematu „Wspomaganie sześciolatków w rozwijaniu czynności intelektualnych: dostrzeganie regularności i korzystanie z nich, łączenie przyczyny ze skutkiem, coraz precyzyjniejsze klasyfikowanie”, który został rozpoczęty w dodatku do numeru 2.185 luty 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA:

 

W tej części znajdziesz treści kształcenia, wzorcowe zajęcia, zabaw i sytuacje zadaniowe:

  • Ważniejsze prawidłowości kształtowania klasyfikacji w umysłach starszych przedszkolaków;

  • Wspomaganie dzieci w sprawnym segregowaniu i definiowaniu. Opis pomocy dydaktycznych;

  • Wspomaganie dzieci w sprawnym segregowaniu i definiowaniu. Seria zadań ze zwykłymi guzikami i plakietkami określającymi ich cechy;

  • Zabawy wspierające dzieci w segregowaniu i definiowaniu na poziomie operacji konkretnych.

 

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (3.186/2017 – Materiały na kwiecień).
 

Cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dołączany jest do każdego wydania od nr 9.180/2016 z materiałami na październik.
 

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to, więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

 

Z każdym wydaniem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA dostaniesz część autorskiego programu i szkiców metodycznych pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

 

Kompletując wszystkie części, otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

 

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

 

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Więcej z tego numeru

Marzec 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź