Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Skąd się biorą niegrzeczne dzieci?

Grudzień 2018

"(...) Co właściwie oznacza zwrot jesteś niegrzeczny?/jesteś niegrzeczna? Co mamy na myśli, mówiąc tak? Czy to, że dziecko cechuje się niegrzecznością? A może jest to cecha jego temperamentu lub charakteru? Sądzę, że można się zgodzić, iż dziecko, owszem, może zachowywać się w sposób niezgodny z oc... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Obserwacja i diagnoza

Więcej z tego numeru

Grudzień 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Co właściwie oznacza zwrot jesteś niegrzeczny?/jesteś niegrzeczna? Co mamy na myśli, mówiąc tak? Czy to, że dziecko cechuje się niegrzecznością? A może jest to cecha jego temperamentu lub charakteru? Sądzę, że można się zgodzić, iż dziecko, owszem, może zachowywać się w sposób niezgodny z oczekiwaniami dorosłego – czytaj: niewłaściwy, nieodpowiedni, niegrzeczny, ale samo w sobie takie nie jest. Niesłuszne byłoby przypisywanie dziecku niegrzeczności jako cechy osobowej. Może się wydawać, że zwrot jesteś niegrzeczny niewiele różni się od komunikatu zachowujesz się niegrzecznie. Ale tak nie jest. Wystarczy się zastanowić, jak odbiera, jak rozumie je dziecko. Bo czy oba te komunikaty z perspektywy dziecka oznaczają to samo? Kiedy mówimy do dziecka jesteś niegrzeczny, brzmi to tak, jakby niegrzeczność była jego stałą cechą. A przecież maluch kształtuje pojęcie swojego ja oraz swoją samoocenę głównie na podstawie informacji zwrotnych, jakie uzyskuje od osób znaczących – rodziców, opiekunów, wychowawców. Mówiąc dziecku jesteś niegrzeczny, niejako określamy w ten sposób jego osobę i w konsekwencji może ono zacząć w ten sposób myśleć o sobie. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka