Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Rysuję i koloruję – zabawy grafomotoryczne dla dzieci pięcio- i sześcioletnich

Beata Bielska   Listopad 2010

W programie kształcenia przedszkolnego pięcio- i sześciolatków dużo miejsca zajmują zabawy przygotowujące dziecko do nauki. Wśród tych wprowadzających do nauki czytania są głównie cykliczne ćwiczenia doskonalące słuch fonemowy, angażujące uwagę i koncentrację oraz dające duże mo... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Listopad 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

W programie kształcenia przedszkolnego pięcio- i sześciolatków dużo miejsca zajmują zabawy przygotowujące dziecko do nauki. Wśród tych wprowadzających do nauki czytania są głównie cykliczne ćwiczenia doskonalące słuch fonemowy, angażujące uwagę i koncentrację oraz dające duże możliwości emisyjne. Z kolei ogólne ćwiczenia grafomotoryczne, przygotowujące do nauki pisania, doskonalą koordynację wzrokowo-słuchową oraz usprawniają ruchy dłoni i palców.
Zanim dziecko przystąpi do pracy na papierze, powinno, przy okazji innych czynności, aktywnie uczestniczyć w zabawach ruchowych i manipulacyjnych. Możliwości takie dają także czynności samoobsługowe, muzyka czy zabawy parateatralne. Stworzenie dziecku sprzyjającego środowiska warunkuje jego najpełniejszy rozwój, a kontakt ze sztuką rozwija aktywność twórczą. W efekcie kształtujemy u przedszkolaków aktywną postawę wobec życia, wspomagając jednocześnie ich rozwój psychoruchowy. Pierwszoplanowe miejsce zajmuje tu twórczość artystyczna.


W artykule przedstawiono ciekawe propozycje niekonwencjonalnych zabaw artystycznych i grafomotorycznych dla dzieci pięcio- i sześcioletnich oraz scenariusze zajęć („Barwy jesieni”, „Jesienne zbiory”) z ich wykorzystaniem.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się