Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Rozwiązywanie konfliktów metodą „bez przegranych”

Violetta Kruczkowska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Konflikty pomiędzy potrzebami nauczycieli a potrzebami dzieci są nieuniknione, ale jakość tych relacji nie zależy od częstotliwości konfliktów, tylko od... sposobu ich rozwiązywania. Najczęściej problemy pojawiają się, gdy nie bierzemy pod uwagę potrzeb drugiej osoby i for... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Konflikty pomiędzy potrzebami nauczycieli a potrzebami dzieci są nieuniknione, ale jakość tych relacji nie zależy od częstotliwości konfliktów, tylko od... sposobu ich rozwiązywania. Najczęściej problemy pojawiają się, gdy nie bierzemy pod uwagę potrzeb drugiej osoby i forsujemy na siłę własne rozwiązania.
Kiedy myślimy o konflikcie, wyobrażamy sobie starcie lub walkę dwóch lub więcej osób. Konflikt pojawia się wówczas, kiedy zachowanie jednej ze stron przeszkadza w zaspokojeniu potrzeb drugiej lub kiedy mają one odmienne systemy wartości.
To, w jaki sposób rozwiązujemy problemy i konflikty, jest efektem tego, czego nauczyliśmy się w relacjach z własnymi rodzicami, nauczycielami, przyjaciółmi i współpracownikami. Wszyscy postępujemy najlepiej jak potrafimy, wykorzystując przy tym znane sobie sposoby.


Te dwie najczęściej stosowane przez wychowawców (nauczycieli i rodziców) sposoby Autorka przedstawiła i skomentowała w dalszej części swojego tekstu.  Jako ich alternatywę opisała metodę zaproponowaną przez Thomasa Gordona noszącą nazwę metody „bez przegranych”.


Objętość artykułu: 2 strony.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!