Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 2890.48 kb
Stron: 3
Id: 3034

Przedszkolak bezpieczny na drodze – projekt zajęć zintegrowanych

Edyta Ćwikła   Grudzień 2012

Ze wstępu do artykułu: W jaki sposób wchodzić na jezdnię? Dlaczego na drodze należy zachować szczególną ostrożność? Po co są przepisy ruchu drogowego? Im wcześniej przedszkolaki poznają odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, tym łatwi... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 1

Zobacz również

bezpieczeństwoscenariusz zajęć

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Bezpieczeństwo

Więcej z tego numeru

Grudzień 2012

Ze wstępu do artykułu:
W jaki sposób wchodzić na jezdnię? Dlaczego na drodze należy zachować szczególną ostrożność? Po co są przepisy ruchu drogowego? Im wcześniej przedszkolaki poznają odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, tym łatwiej będzie im stać się świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Na treść artykułu składa się projekt zajęć zintegrowanych na bazie ścieżki edukacyjnej „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Jego cel główny to nabywanie umiejętności prawidłowego, bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na drogach. Cele szczegółowe ujęto następująco – dziecko:

  • utrwala informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drodze;
  • poznaje znaki i sygnały drogowe.

Przykładowe zadanie ze scenariusza:
„Ruch uliczny”. Zabawa na boisku – na obwodzie koła nauczyciel rysuje wysepki oddalone od siebie o ok. 10-12 m. Maskotka z chorągiewkami czerwoną, żółtą i zieloną staje pośrodku koła. Dzieci poruszają się po obwodzie koła zgodnie ze znakami dawanymi za pomocą uniesionej w górę chorągiewki. Gdy zielona chorągiewka jest w górze, uczniowie ruszają, idąc od jednej wysepki do drugiej. Kiedy żółta – starają się jak najszybciej zejść na bok. Gdy czerwona – stają w miejscu. Dziecko, które na czerwony sygnał zostanie poza wysepką, wypada z gry.

Pomoce dydaktyczne do scenariusza w skali 1:1 znajdziesz TU.
 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania