Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Poczekajmy razem. Jak pomóc dziecku rozwijać samoregulację?

Magdalena Kosno   Grudzień 2016

"Ważne jest stwarzanie okoliczności do rozwoju samoregulacji dziecka. Dawanie mu wszystkiego, co zechce od razu czy unikanie sytuacji, w której musi chwilę poczekać, temu nie sprzyja. Z drugiej strony trudno jest wymagać od trzylatka, by siedział grzecznie w foteliku w trakcie dwugodzinnej podróży. ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Ważne jest stwarzanie okoliczności do rozwoju samoregulacji dziecka. Dawanie mu wszystkiego, co zechce od razu czy unikanie sytuacji, w której musi chwilę poczekać, temu nie sprzyja. Z drugiej strony trudno jest wymagać od trzylatka, by siedział grzecznie w foteliku w trakcie dwugodzinnej podróży. Powinniśmy stwarzać dziecku adekwatne do wieku sytuacje, z którymi będzie mogło poradzić sobie samo lub z naszą pomocą. (...) Warto rozmawiać z dzieckiem o czekaniu, wyjaśniać mu, dlaczego musimy czekać i że to jest trudne zadanie. Dobrze też wymyślać z dzieckiem sposoby, jak poradzić sobie w takiej sytuacji, np. bawiąc się w domu w lekarza, w sklep, odgrywając również sytuację czekania w poczekalni lub przy kasie (ustawiając lalki i misie, które z nami czekają w kolejce). W pracy z młodszymi dziećmi warto wykorzystywać zabawy ruchowe. Jeżeli jest taka możliwość, dziecko staje kilka kroków od nas, a my mówimy, jakimi skokami ma do nas dotrzeć, np. dwa kroki słoniowe, jeden tip-top, dwa skoki kangurka, trzy kroki robota."

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!