Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Pierścionki z drucików kreatywnych DIY

Pierścionki z drucików kreatywnych DIY

9 miesięcy temu Praca plastyczna

Druciki dekoracyjne można wykorzystać w bardzo kreatywny sposób. Samo tworzenie różnych wzorów i kształtów z drucików pobudza wyobraźnię i wspomaga umiejętności motoryczne dziecka. Zobacz nasze propozycje na wykonanie biżuterii z drucików, która zachwyci każde dziecko!


Jakich artykułów będziesz potrzebować:

Kup pakiet potrzebny do tej pracy

 

 

Kwiatek

Przygotuj dwa niebieskie druciki oraz jeden zielony. Skręć połowę zielonego drucika w „ósemkę”. Następnie jedną obręcz zegnij jak daszek – do tej obręczy będziemy przyczepiać płatki.

Z drugiej części zielonego drucika uformuj listek. Druciki niebieskie podziel na 6 części i skręć je do środka, a końcówki zamontuj do obręczy.

Gdy powstanie już 6 płatków, przyklej na środek żółty pompon.

Doczep zielony listek do obręczy.

 

Motylek

Przygotuj: 2 różowe druciki, 2 fioletowe (skrzydełka), 1 brązowy (tułów). Dwa kolory różowe połącz ze sobą i zwiń do środka, uformuj większe skrzydełka. Dwa fioletowe kolory skróć, również połącz ze sobą i zwiń. Z brązowego drucika uformuj obręcz na palec oraz tułów i głowę motyla. Odetnij kawałek drucika na czułki motylka i doczep do głowy.

Doczep skrzydełka po obu stronach tułowia, możesz je zaczepić na obręczy pierścionka.


Pierścionki są już gotowe! Możesz wraz z przedszkolakami eksperymentować z różnymi kształtami.

 

Pracę przygotowała Magdalena Suska (Zabawy Liliany). 

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl 

 

Artykuły plastyczne i papiernicze zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola. Zobacz również wyprawki plastyczne dla grupy przedszkolnej: dowiedz się więcej

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!