Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 564.59 kb
Stron: 2
Id: 1445

Parasol emocjonalny przedszkolaka

Katarzyna Rojkowska   Październik 2011

Kalendarzowy wiek dziecka nie jest najistotniejszy w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dzieci sześcio- i siedmioletnie zbierają podobne doświadczenia szkolne. O tym, czy odnoszą sukcesy i jak znoszą porażki, decyduje przede wszystkim ich wiek rozwojowy. Wiemy już, że zdecydowana większość ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

emocjepięciolatekprzygotowanie do szkołyrozwój dzieckarozwój społecznysześciolatekcykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?

Więcej z działu

Gotowość szkolna

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Kalendarzowy wiek dziecka nie jest najistotniejszy w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dzieci sześcio- i siedmioletnie zbierają podobne doświadczenia szkolne. O tym, czy odnoszą sukcesy i jak znoszą porażki, decyduje przede wszystkim ich wiek rozwojowy.
Wiemy już, że zdecydowana większość sześciolatków w pierwszej klasie dobrze, a nawet bardzo dobrze poradziła sobie ze sferą poznawczą. Niektóre sześciolatki wręcz przewyższyły swoich starszych kolegów w zakresie poznanej wiedzy i zdobytych umiejętności.
Wiele problemów szkolnych pierwszoklasistów, sześcio- i siedmiolatków, pojawia się na poziomie sfery emocjonalnej i społecznej.


W artykule przeczytamy przede wszystkim o rozwoju emocjonalnym dziecka i poznamy odpowiedź na pytanie, czy przygotowując dziecko do podjęcia nauki w szkole większy nacisk położyć na rozwój intelektualny, poznawczy czy też emocjonalny i społeczny?