Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 906.03 kb
Stron: 3
Id: 29

PANDAS, PITAND i autyzm

Agnieszka Janiec   Wrzesień 2010

Coraz częściej rezygnuje się z diagnostycznego i terapeutycznego podejścia do autyzmu, a mówi o naukowym. Aktualnie metody oparte na medycznym ujęciu – według pewnych grup naukowców, a także w świetle najnowszych badań – pobiły jakością wszelkie inne spojrzenia na autyzm. D... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

autyzmwczesne wspomaganiezdrowie

Więcej z działu

Specjalne potrzeby edukacyjne

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Coraz częściej rezygnuje się z diagnostycznego i terapeutycznego podejścia do autyzmu, a mówi o naukowym. Aktualnie metody oparte na medycznym ujęciu – według pewnych grup naukowców, a także w świetle najnowszych badań – pobiły jakością wszelkie inne spojrzenia na autyzm. Do tego stopnia, że te ostatnie można przenieść do lamusa.
(…) Poza wieloma zaburzeniami metabolicznymi, zaburzeniami związanymi z lekami zażywanymi w czasie ciąży, chorobami, jakie dziecko przeszło w okresie prenatalnym, zaburzeniami poziomu cholesterolu, jodu i magnesu, późniejszymi szczepieniami, nietolerancjami pokarmowymi, znane stały się dwie choroby związane z autyzmem: PANDAS i PITAND. Można je porównać do świeżych, przed momentem wyjętych z pieca bułeczek, gdyż sprecyzowano i opisano je niedawno, bo dopiero w 2009 roku. PANDAS (Pediatric Autoimmune Neuropsychiatric Disorders Associated with Streptococci) i PITAND (Pediatric Infection-triggered Autoimmune Neuropsychiatric Disorders) to zespoły zaburzeń opisane jako zaburzenia neuropsychiczne wywołane przez system immunologiczny na skutek infekcji pochodzenia paciorkowcowego i związanych z nią stanów zapalnych.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz