PANDAS, PITAND i autyzm

Wrzesień 2010

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Coraz częściej rezygnuje się z diagnostycznego i terapeutycznego podejścia do autyzmu, a mówi o naukowym. Aktualnie metody oparte na medycznym ujęciu – według pewnych grup naukowców, a także w świetle najnowszych badań – pobiły jakością wszelkie inne spojrzenia na autyzm. Do tego stopnia, że te ostatnie można przenieść do lamusa.
(…) Poza wieloma zaburzeniami metabolicznymi, zaburzeniami związanymi z lekami zażywanymi w czasie ciąży, chorobami, jakie dziecko przeszło w okresie prenatalnym, zaburzeniami poziomu cholesterolu, jodu i magnesu, późniejszymi szczepieniami, nietolerancjami pokarmowymi, znane stały się dwie choroby związane z autyzmem: PANDAS i PITAND. Można je porównać do świeżych, przed momentem wyjętych z pieca bułeczek, gdyż sprecyzowano i opisano je niedawno, bo dopiero w 2009 roku. PANDAS (Pediatric Autoimmune Neuropsychiatric Disorders Associated with Streptococci) i PITAND (Pediatric Infection-triggered Autoimmune Neuropsychiatric Disorders) to zespoły zaburzeń opisane jako zaburzenia neuropsychiczne wywołane przez system immunologiczny na skutek infekcji pochodzenia paciorkowcowego i związanych z nią stanów zapalnych.