PANDAS, PITAND i autyzm
Coraz częściej rezygnuje się z diagnostycznego i terapeutycznego podejścia do autyzmu, a mówi o naukowym. Aktualnie metody oparte na medycznym ujęciu – według pewnych grup naukowców, a także w świetle najnowszych badań – pobiły jakością wszelkie inne spojrzenia na autyzm. D... więcej
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.
Ostatnio pobierane
Znajdź dla siebie
Coraz częściej rezygnuje się z diagnostycznego i terapeutycznego podejścia do autyzmu, a mówi o naukowym. Aktualnie metody oparte na medycznym ujęciu – według pewnych grup naukowców, a także w świetle najnowszych badań – pobiły jakością wszelkie inne spojrzenia na autyzm. Do tego stopnia, że te ostatnie można przenieść do lamusa.
(…) Poza wieloma zaburzeniami metabolicznymi, zaburzeniami związanymi z lekami zażywanymi w czasie ciąży, chorobami, jakie dziecko przeszło w okresie prenatalnym, zaburzeniami poziomu cholesterolu, jodu i magnesu, późniejszymi szczepieniami, nietolerancjami pokarmowymi, znane stały się dwie choroby związane z autyzmem: PANDAS i PITAND. Można je porównać do świeżych, przed momentem wyjętych z pieca bułeczek, gdyż sprecyzowano i opisano je niedawno, bo dopiero w 2009 roku. PANDAS (Pediatric Autoimmune Neuropsychiatric Disorders Associated with Streptococci) i PITAND (Pediatric Infection-triggered Autoimmune Neuropsychiatric Disorders) to zespoły zaburzeń opisane jako zaburzenia neuropsychiczne wywołane przez system immunologiczny na skutek infekcji pochodzenia paciorkowcowego i związanych z nią stanów zapalnych.