Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 413.79 kb
Stron: 2
Id: 1857

Nie warczę! (część IV)

Anna Jankowska   Maj 2012

Fragment artykułu: (…) Nie jest nowiną, że nauczyciele niemal non stop mówią. Kłopoty z gardłem to kolejny powód do nerwów. Oszczędzaj je, kiedy tylko możesz. Skądinąd wiadomo, że rada jest o tyle trudna do wcielenia w życie, że nauczyciele (zwłaszcza przedszkolni) są z ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielpsychologiarozwój osobistyzdrowiecykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
(…) Nie jest nowiną, że nauczyciele niemal non stop mówią. Kłopoty z gardłem to kolejny powód do nerwów. Oszczędzaj je, kiedy tylko możesz. Skądinąd wiadomo, że rada jest o tyle trudna do wcielenia w życie, że nauczyciele (zwłaszcza przedszkolni) są z natury gadułami. Niemniej jednak warto pomyśleć o badaniach, które potwierdzają, że rozmawianie może być bardzo stresującym czynnikiem. Zwłaszcza niedokończone rozmowy, wątki i problemy. Mało jest okazji w pracy do tego, by usiąść i się nagadać z koleżanką. Może to czasem i lepiej, bo jak twierdzi Rudow: „(...) mówienie jest jednym z najistotniejszych elementów samoobciążających w zawodzie nauczyciela”. Można więc wysnuć tezę, że wskutek wielu niedokończonych rozmów lub choćby bardzo ekscytujących dyskusji, twój system nerwowy jest po raz kolejny narażony na stres. Akurat z punktu widzenia nauczyciela przedszkolnego bardzo dobrym pomysłem jest stosowanie jak najczęściej sygnałów dźwiękowych i graficznych. Przedszkolaki szybko i chętnie przyswoją znaczenie pomysłowych plakatów, tabliczek, instrumentów oznaczających poszczególne czynności.


W dalszej części artykułu
nauczyciele znajdą praktyczne wskazówki będące odpowiedzią na pytanie:

  • w jaki sposób się zrelaksować i oderwać myśli od pracy?;
  • czy możliwe jest pogodzenie pracy na pełnym etacie z domowymi obowiązkami?

Objętość artykułu: 2 strony.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz