Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 623.92 kb
Stron: 5
Id: 1632

Nie warczę! (część I)

Anna Jankowska   Luty 2012

Wszyscy mamy tyle samo czasu w skali tygodnia – 168 godzin. Dopiero to, jak spędzamy ten czas, określa, kim naprawdę jesteśmy i co możemy osiągnąć . Problem czasu pracy i ilości nałożonych obowiązków to jedno. Można się z nim nie zgadzać i zmienić zawód albo przyjąć, że uda się ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

cykl Zarządzanie przedszkolemdyrektornauczycielrozwój osobisty

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Wszyscy mamy tyle samo czasu w skali tygodnia – 168 godzin. Dopiero to, jak spędzamy ten czas, określa, kim naprawdę jesteśmy i co możemy osiągnąć .
Problem czasu pracy i ilości nałożonych obowiązków to jedno. Można się z nim nie zgadzać i zmienić zawód albo przyjąć, że uda się sprostać wymaganiom i nauczyć się planować własny czas. Żeby jednak tego dokonać, należy na sprawę spojrzeć z szerszej perspektywy. Planowanie czasu zajęć z grupą to jedno. Żeby to dobrze zrobić, trzeba umieć najpierw ogarnąć chaos czasowy w życiu prywatnym. Jeden element bez drugiego istnieć i działać nie może. Dlatego temat dotyczący planowania czasu pracy nauczyciela musi być ujęty holistycznie. Dobrze zaplanowane zajęcia to nawet nie połowa sukcesu. Dobrze zaplanowany dzień, miesiąc i rok to długoterminowy cel podejmowanego tematu. Po co? Po to, by dać odetchnąć organizmowi, mięśniom, strunom głosowym, a przede wszystkim nerwom.


W artykule poruszono bardzo istotny problem zarządzania własnym czasem. Autorka przedstawiła konkretne wskazówki, które każdemu – nie tylko nauczycielowi – pomogą lepiej zorganizować swój dzień/tydzień pracy i oddzielić życie zawodowe od osobistego.