Kiosk

Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Nie warczę! (część I)

Anna Jankowska   Luty 2012

Wszyscy mamy tyle samo czasu w skali tygodnia – 168 godzin. Dopiero to, jak spędzamy ten czas, określa, kim naprawdę jesteśmy i co możemy osiągnąć . Problem czasu pracy i ilości nałożonych obowiązków to jedno. Można się z nim nie zgadzać i zmienić zawód albo przyjąć, że uda się ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Problem czasu pracy i ilości nałożonych obowiązków to jedno. Można się z nim nie zgadzać i zmienić zawód albo przyjąć, że uda się sprostać wymaganiom i nauczyć się planować własny czas. Żeby jednak tego dokonać, należy na sprawę spojrzeć z szerszej perspektywy. Planowanie czasu zajęć z grupą to jedno. Żeby to dobrze zrobić, trzeba umieć najpierw ogarnąć chaos czasowy w życiu prywatnym. Jeden element bez drugiego istnieć i działać nie może. Dlatego temat dotyczący planowania czasu pracy nauczyciela musi być ujęty holistycznie. Dobrze zaplanowane zajęcia to nawet nie połowa sukcesu. Dobrze zaplanowany dzień, miesiąc i rok to długoterminowy cel podejmowanego tematu. Po co? Po to, by dać odetchnąć organizmowi, mięśniom, strunom głosowym, a przede wszystkim nerwom.

W artykule poruszono bardzo istotny problem zarządzania własnym czasem. Autorka przedstawiła konkretne wskazówki, które każdemu – nie tylko nauczycielowi – pomogą lepiej zorganizować swój dzień/tydzień pracy i oddzielić życie zawodowe od osobistego.

Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka