Typ: pdf
Wielkość: 623.92 kb
Stron: 5
Id: 1632

Nie warczę! (część I)

Anna Jankowska   Luty 2012

Wszyscy mamy tyle samo czasu w skali tygodnia – 168 godzin. Dopiero to, jak spędzamy ten czas, określa, kim naprawdę jesteśmy i co możemy osiągnąć . Problem czasu pracy i ilości nałożonych obowiązków to jedno. Można się z nim nie zgadzać i zmienić zawód albo przyjąć, że uda się ... więcej
Pobierz

Zobacz również

cykl Zarządzanie przedszkolemdyrektornauczycielrozwój osobisty

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Wszyscy mamy tyle samo czasu w skali tygodnia – 168 godzin. Dopiero to, jak spędzamy ten czas, określa, kim naprawdę jesteśmy i co możemy osiągnąć .
Problem czasu pracy i ilości nałożonych obowiązków to jedno. Można się z nim nie zgadzać i zmienić zawód albo przyjąć, że uda się sprostać wymaganiom i nauczyć się planować własny czas. Żeby jednak tego dokonać, należy na sprawę spojrzeć z szerszej perspektywy. Planowanie czasu zajęć z grupą to jedno. Żeby to dobrze zrobić, trzeba umieć najpierw ogarnąć chaos czasowy w życiu prywatnym. Jeden element bez drugiego istnieć i działać nie może. Dlatego temat dotyczący planowania czasu pracy nauczyciela musi być ujęty holistycznie. Dobrze zaplanowane zajęcia to nawet nie połowa sukcesu. Dobrze zaplanowany dzień, miesiąc i rok to długoterminowy cel podejmowanego tematu. Po co? Po to, by dać odetchnąć organizmowi, mięśniom, strunom głosowym, a przede wszystkim nerwom.


W artykule poruszono bardzo istotny problem zarządzania własnym czasem. Autorka przedstawiła konkretne wskazówki, które każdemu – nie tylko nauczycielowi – pomogą lepiej zorganizować swój dzień/tydzień pracy i oddzielić życie zawodowe od osobistego.