Polecamy Nadeszła wiosna – pomóż naturze się odrodzić!

Nadeszła wiosna – pomóż naturze się odrodzić!

ponad 2 lat temu Polecamy

Wiosną natura budzi się do życia. Drzewa wypuszczają pąki, a w ogrodach rozwijają się pierwsze kwiaty. Wiosna dla zwierząt, zwłaszcza dla ssaków, jest idealną porą na posiadanie potomstwa. Dla gatunków takich jak niedźwiedź, wilk czy foka to czas wielkich nadziei – to właśnie teraz rozwija się ich populacja. Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia zajęć o tematyce wiosennej wzbogaconych o informacje dotyczące potomstwa gatunków chronionych przez Fundację WWF Polska. Takie lekcje pozwolą zwrócić uwagę na wyzwania, z jakimi zmagają się młode. Zwieńczeniem wspólnej nauki może być zbiórka funduszy na ochronę zwierząt zorganizowana w klasie. Zebrane środki możecie przekazać w formie symbolicznej adopcji.

Niedźwiedź i jego pierwsze wyjście z gawry

Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze – dla niedźwiedzi to znak, że pora budzić się z zimowego snu! Narodzone zimą młode po raz pierwszy w swoim życiu opuszczą gawry. Maluchy pod opieką matki będą poznawać otaczający je świat, w którym nie brakuje niebezpieczeństw. Pomóż nam chronić przed nimi niedźwiedzie i dokonaj symbolicznej adopcji!

Wilk i jego przygotowania do życia w rodzinie

Wilcze szczenięta rodzą się wiosną, na przełomie kwietnia i maja. Młode pierwsze tygodnie spędzają w miejscu narodzin pod opieką matki, która karmi je swoim mlekiem. Wilczyca w tym czasie jest dokarmiana przez partnera. Nieco później, gdy młode dorastają i zmieniają dietę na mięsożerną, pokarm dostarcza najczęściej ojciec, ale również inni członkowie wilczej rodziny. Szczenięta od samego początku są otoczone opieką nie tylko ze strony rodziców, ale też całej wilczej grupy, którą łączą silne więzi. Wszyscy członkowie rodziny starają się unikać zagrożeń ze strony człowieka. Podaruj im szansę na spokojne życie – dokonaj symbolicznej adopcji wilka!

Foka i jej przygotowania do dorosłego życia

Focze szczenięta rodzą się na przełomie lutego i marca. Pierwsze 2-3 tygodnie młode spędzają pod opieką matki, która przygotowuje je do samodzielnego życia. Po tym czasie maluchy muszą same mierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Dokonując symbolicznej adopcji foki wspierasz ochronę tego gatunku.

Żaden z tych dziko żyjących gatunków nie może cieszyć się spokojem. Niedźwiedzie, foki i wilki od pierwszych dni swojego życia muszą zmagać się z wieloma zagrożeniami. Tylko dzięki Twojemu wsparciu możemy kontynuować ochronę zwierząt!

Szukacie scenariuszy zajęć o zwierzętach? Znajdziecie je na stronie edukacja.wwf.pl. Zachęcamy też do zapisania się do newslettera edukacyjnego, by otrzymywać od nas najświeższe informacje o materiałach edukacyjnych WWF.

___________

Fundacja WWF Polska objęła patronatem nasz projekt ekologiczny Ekokulturalne przedszkole.

Dowiedz się więcej o projekcie: blizejprzedszkola.pl/ekokulturalne-przedszkole