Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
więcej informacji: Katarzyna Halik, tel. 12 631 04 10 wew. 107 (w godz. 8:00-15:00)
Projekt nie będzie realizowany w roku 2022/2023. Informacje na stronie dotyczą poprzedniej edycji.
Zapraszamy do udziału w naszych aktualnych projektach oraz projektach pod naszym patronatem.

O projekcie

Ekokulturalne przedszkole

II edycja projektu ekologicznego dla przedszkoli
Pora na działanie, podejmij ekowyzwanie!

Zapraszamy do udziału w projekcie EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE. W tegorocznej edycji (2021/2022) skupimy się na podejmowaniu różnorodnych akcji na rzecz naszej planety, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć do działania i pokazać, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny.

W każdym miesiącu (od września do maja) zaproponujemy jedno zadanie-wyzwanie do zrealizowania z grupą przedszkolaków. Zadania przypisane są do miesięcy, ale to Ty decydujesz, w którym dniu przeprowadzicie akcję ekologiczną. Niech ten dzień będzie ZIELONYM DNIEM z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, w którym zrobicie coś dobrego dla Ziemi.

Cele główne


 • poszerzanie świadomości ekologicznej; 

 • kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego; 

 • rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska; 

 • rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych; 

 • zapoznanie z ideą życia bez odpadów – zero waste;  

 • kształtowanie postawy społecznej świadomego i odpowiedzialnego konsumenta; 

 • nawiązywanie współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Dołącz do projektu

zasady są proste!


 • 1

  Realizuj działania

  Realizuj z przedszkolakami zaproponowane przez nas ekowyzwania. Zaplanowaliśmy jedno ekowyzwanie na miesiąc (od września do maja). Przez cały rok będziemy je publikować w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA oraz w zakładce Materiały pomocnicze. Możesz wziąć udział w jednym, kilku lub wszystkich ekowyzwaniach – każde działanie ma znaczenie!

  Przejdź do zakładki
 • 2

  Kolekcjonuj listki

  Jeśli planujesz wziąć udział we wszystkich proponowanych przez nas ekowyzwaniach, zachęcamy Cię do tworzenia wraz z Twoimi przedszkolakami drzewa – wycinaj listki, które znajdziesz w miesięczniku lub w artykułach w wersji do pobrania w zakładce Materiały pomocnicze. Po wykonaniu zadania na dany miesiąc przyklejcie odpowiedni listek na plakat, który dołączyliśmy do wydania 7-8.2021 BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (plakat w wersji do pobrania znajdziesz w zakładce Materiały pomocnicze). Kolekcjonowanie i naklejanie listków ma na celu zachęcanie przedszkolaków do dalszych działań, ale nie jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w projekcie.

  Przejdź do zakładki
 • 3

  Dziel się relacjami

  Dziel się relacjami z realizacji projektu na naszej grupie facebookowej.

  Przejdź do grupy

 • 5

  Pobieraj certyfikaty

  Uzupełnij licznik w zakładce Pobierz certyfikat, a my w zamian udostępnimy CERTYFIKATY.

  Przejdź do zakładki

 • 5

  Bierz udział w konkursach!

  Zajrzyj również do zakładki Konkursy i nagrody – dla szczególnie zaangażowanych będą dodatkowe niespodzianki! 

  Przejdź do zakładki


Aby wziąć udział w projekcie, nie trzeba wypełniać zgłoszenia udziału. Projekt przeznaczony do realizacji w terminie od 1 września 2021 r. do 1 czerwca 2022 r. Do projektu możesz dołączyć w każdym momencie, bo nawet najmniejsze, pojedyncze działanie na rzecz naszej planety jest ogromnie ważne. To Ty decydujesz, czy realizujesz wszystkie zaproponowane przez nas ekowyzwania, czy tylko wybrane.
Jeśli dołączysz do nas w ciągu roku przedszkolnego, również możesz wrócić do zadań, które były przeznaczone do realizacji we wcześniejszych miesiącach.

Organizator


Patroni


Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!