Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Musisz czy chcesz posłać swoje dziecko do szkoły?

Bogusław Śliwerski   Grudzień 2011

(…) W Polsce, dzięki nowelizacji Ustawy o systemie oświaty w 1991 r., możliwe są dwie ścieżki obowiązkowej edukacji, o czym mało kto wie. Jesteśmy bowiem przekonani, na podstawie doświadczeń z własnego dzieciństwa, że najpierw przedszkole, a następnie szkoła są jedynymi instytucjami, w kt&oac... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

(…) W Polsce, dzięki nowelizacji Ustawy o systemie oświaty w 1991 r., możliwe są dwie ścieżki obowiązkowej edukacji, o czym mało kto wie. Jesteśmy bowiem przekonani, na podstawie doświadczeń z własnego dzieciństwa, że najpierw przedszkole, a następnie szkoła są jedynymi instytucjami, w których nie tylko może, ale i musi być realizowany obowiązek szkolny. Nic bardziej błędnego niż fałszywe przeświadczenie w tej kluczowej kwestii. Fałszywe wówczas, gdy traktujemy je jako jedyne i prawnie uzasadnione. Zanim odpowiemy sobie na pytanie, gdzie nasze dziecko będzie realizować swój szkolny obowiązek, musimy najpierw sprawdzić, czy jest jakaś alternatywa. Okazuje się bowiem, że od dwudziestu lat istnieje w Polsce równoległa ścieżka realizacji obowiązku szkolnego w formie edukacji domowej.


Artykuł stanowi świetny punkt wyjścia do dyskusji z rodzicami na temat edukacji ich dzieci (szczególnie w kontekście problemu wcześniejszego obowiązku szkolnego) oraz do pracy z nimi w ramach pedagogizacji.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!