Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 701.8 kb
Stron: 3
Id: 1541

Musisz czy chcesz posłać swoje dziecko do szkoły?

Bogusław Śliwerski   Grudzień 2011

(…) W Polsce, dzięki nowelizacji Ustawy o systemie oświaty w 1991 r., możliwe są dwie ścieżki obowiązkowej edukacji, o czym mało kto wie. Jesteśmy bowiem przekonani, na podstawie doświadczeń z własnego dzieciństwa, że najpierw przedszkole, a następnie szkoła są jedynymi instytucjami, w kt&oac... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

pedagogizacjarodziceszkołainspiracjewcześniejszy obowiązek szkolny

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

(…) W Polsce, dzięki nowelizacji Ustawy o systemie oświaty w 1991 r., możliwe są dwie ścieżki obowiązkowej edukacji, o czym mało kto wie. Jesteśmy bowiem przekonani, na podstawie doświadczeń z własnego dzieciństwa, że najpierw przedszkole, a następnie szkoła są jedynymi instytucjami, w których nie tylko może, ale i musi być realizowany obowiązek szkolny. Nic bardziej błędnego niż fałszywe przeświadczenie w tej kluczowej kwestii. Fałszywe wówczas, gdy traktujemy je jako jedyne i prawnie uzasadnione. Zanim odpowiemy sobie na pytanie, gdzie nasze dziecko będzie realizować swój szkolny obowiązek, musimy najpierw sprawdzić, czy jest jakaś alternatywa. Okazuje się bowiem, że od dwudziestu lat istnieje w Polsce równoległa ścieżka realizacji obowiązku szkolnego w formie edukacji domowej.


Artykuł stanowi świetny punkt wyjścia do dyskusji z rodzicami na temat edukacji ich dzieci (szczególnie w kontekście problemu wcześniejszego obowiązku szkolnego) oraz do pracy z nimi w ramach pedagogizacji.