Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Moje dziecko bawi się samo (zachowania autystyczne dzieci)

Agnieszka Pasternak    Kwiecień 2011

Czy niepokój rodziców i wychowawców może wzbudzać dziecko, które nie tylko potrafi, ale wręcz woli przebywać samo? Jak rozumieć zachowania dziecka, które do zabawy nie potrzebuje ani rodziców, ani rówieśników, ani najmodniejszych zabawek? Niek... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Czy niepokój rodziców i wychowawców może wzbudzać dziecko, które nie tylko potrafi, ale wręcz woli przebywać samo? Jak rozumieć zachowania dziecka, które do zabawy nie potrzebuje ani rodziców, ani rówieśników, ani najmodniejszych zabawek?
Niektórzy rodzice słyszą od wychowawców w przedszkolu, że ich dziecko zachowuje się w sposób dziwny, nie uczestniczy w zabawie z grupą, zdradza objawy podobne do autyzmu. Zdarza się, że rodzice już wcześniej, zanim posłali dziecko do przedszkola, mieli obawy, czy rozwija się ono prawidłowo. Innym razem dopiero konfrontacja pociechy z grupą rówieśników pozwala dostrzec pewne trudności.


Autorka w swoim tekście tłumaczy, czym jest autyzm dziecięcy, a czym są zachowania autystyczne. Porusza problem relacji zabawa a wiek, temperament a zabawa oraz rodzina a zabawa. Przedstawia konkretne wskazówki, które pomogą odróżnić rodzicom i nauczycielom autyzm o zachowań autystycznych.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!