Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Miś w krainie relaksu – praca plastyczna

Miś w krainie relaksu – praca plastyczna

8 miesięcy temu Polecamy

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia – przyjaciela wszystkich dzieci. Z tej okazji zachęcamy do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej pluszowego misia, który odpoczywa otulony kolorowym kocykiem.


Jakich artykułów będziesz potrzebować: 

Kup pakiet potrzebny do tej pracy

 
Krok 1

Rozpocznij pracę od wykonania tła. Weź arkusz bloku Art Deco o wymiarach A3. Pomaluj trawę na całej powierzchni kartki szerokim pędzelkiem, używając różnych odcieni zieleni. Staraj się układać podłużne listki trawy tak, aby przypominały promienie słońca, by nadać dynamicznego wyglądu.


 
Krok 2 

Następnie przejdź do etapu rysowania głowy misia i łapek. Wykorzystaj ołówek do narysowania konturów misia na tekturze. Możesz albo spróbować samodzielnie narysować misia, albo skorzystać z naszego szablonu do odrysowania. Gdy już masz rysunki na tekturze, starannie je wytnij nożyczkami.


 
Krok 3

Sklej ze sobą głowę misia oraz okrągły pyszczek oraz uszka. Następnie pokoloruj wszystkie tekturowe elementy brązowymi i czarnymi kredkami, aby nadać misiowi odpowiedni wygląd. Na łapkach narysuj pazurki. Teraz dodaj detale – naokół pyszczka i uszu posmaruj wąską końcówką kleju uniwersalnego i przyklej brązowy drucik kreatywny. Poczekaj chwilę, aż klej zaschnie i utrzyma elementy razem. Dodaj ruchome duże oczka i czarny pomponik jako nos. Dorysuj buzię misia kredkami.


 
Krok 4

Przejdź teraz do wykonania kocyka, pod którym miś będzie odpoczywał. Weź arkusz bloku technicznego o wymiarach A5 w wybranym przez siebie kolorze. Złóż kartkę na pół i przetnij. Jeden z fragmentów kartki wykorzystaj do wykonania kocyka. Pomaluj flamastrami kocyk w interesujący wzór. Możesz zastosować faliste linie, kolorowe kropeczki lub inne wzory, które Ci się podobają. Na drugim kawałku kartki wykonaj frędzelki. Odetnij dwa paski i ponacinaj je z jednego brzegu. Posmaruj nieponacinane brzegi pasków klejem uniwersalnym i przyklej je na końcach kocyka. Delikatnie pozaginaj frędzelki do góry, aby nadawały kocykowi efektowny wygląd.


 
Krok 5

Ułóż na kartce wcześniej przygotowaną głowę misia, łapki oraz kocyk. Przyklej je klejem uniwersalnym, pamiętając o tym, żeby kocyk był lekko wybrzuszony, tak aby nadać projektowi trójwymiarowości. Posmaruj klejem uniwersalnym spód kocyka na lewym i prawym brzegu, a następnie przyklej go do kartki.


 
Krok 6

Teraz, gdy masz już gotową główną kompozycję, przejdź do ostatnich detali. Dorysuj kredkami dookoła misia proste kwiatki, łodygi i listki, aby ozdobić tło trawy. Wklej konfetti w kształcie kwiatków, używając kleju biurowego. 


 


Propozycję zabawy przygotowała Alicja Bac. 

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl 

 

Świąteczne artykuły plastyczne i papiernicze zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola zobacz


Zobacz również świąteczno-zimowe inspiracje na zajęcia w przedszkolu – zestawienie bliżejprzedszkolnych materiałów i publikacji

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka