Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Mieszkańcy łąki (zabawy kształcące sprawność grafomotoryczną)

Mirosława Matczak   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: W pracy wychowawczej nad przygotowaniem dzieci do nauki pisania ważną rolę pełni wyrabianie sprawności psychomotorycznej dziecka. Przejawia się ona zręcznością, sprawnością ruchów rąk, opanowaniem ruchów narzędziowych, wykonywaniem ruchów ciągłych i zdolności... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.

Fragment artykułu:
W pracy wychowawczej nad przygotowaniem dzieci do nauki pisania ważną rolę pełni wyrabianie sprawności psychomotorycznej dziecka. Przejawia się ona zręcznością, sprawnością ruchów rąk, opanowaniem ruchów narzędziowych, wykonywaniem ruchów ciągłych i zdolnością utrzymania kierunku ruchu. Dojrzałość psychomotoryczna dziecka ma wpływ na dobrą orientację w przestrzeni, koordynację ruchową i wzrokowosłuchowo-ruchową oraz odpowiednie napięcie mięśniowe. W przygotowaniu dzieci do nauki pisania wyraźnie sprecyzowaną rolę pełnią też ćwiczenia grafomotoryczne, które są niezbędnym etapem poprzedzającym rozpoczęcie nauki pisania.

W dalszej jego części znajdziemy scenariusz zajęć, w którym uwzględniono następujące cele szczegółowe – dziecko:

  • ilustruje ruchem sposób wylęgania i poruszania się motyla, ślimaka i żaby oraz „narodzin” kwiatka;
  • ilustruje ruchem kształty motyla, ślimaka, żaby i kwiatka, kreśląc odpowiednie wzory oburącz;
  • doskonali sprawność manualną dłoni, przewlekając sznurek przez otwory;
  • łączy elementy układanki w całość za pomocą sznurka, przewlekając go w odpowiedni  sposób;
  • kreśli wzory zgodnie z kierunkiem, przesuwając się po labiryncie;
  • koncentruje się na wykonywanych działaniach.


Objętość artykułu:
2 strony.

 

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź