Matematyczna wyprawa po zdrowie (scenariusz konkursu dla sześciolatków)

Iwona Węgleńska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: W konkursie biorą udział trzy 25-osobowe grupy. Dobrym pomysłem jest zaproszenie do udziału grup sześciolatków z „zaprzyjaźnionych” przedszkoli, klas „0” ze szkół. Sprzyja to integracji z rówieśnikami oraz jest doskonałą okazją do wspa... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
W konkursie biorą udział trzy 25-osobowe grupy. Dobrym pomysłem jest zaproszenie do udziału grup sześciolatków z „zaprzyjaźnionych” przedszkoli, klas „0” ze szkół. Sprzyja to integracji z rówieśnikami oraz jest doskonałą okazją do wspaniałej, pełnej emocji wspólnej zabawy. Zadania zawarte w scenariuszu obejmują dwa obszary podstawy programowej: 5. Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci. 13. Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

Cel główny:

• rozwijanie umiejętności wspólnego rozwiązywania zadań stawianych dzieciom do wykonania.

Cele szczegółowe:

• rozwijanie praktycznej umiejętności zastosowania wiedzy matematycznej w czasie gry (wskazywanie części ciała, powtarzanie rytmów, stosowanie określeń dotyczących położenia przedmiotów, posługiwanie się liczbą w aspekcie porządkowym, rozpoznawanie kształtu figur geometrycznych, dostrzeganie następstw określonych zachowań, wykorzystywanie umiejętności logicznego myślenia, liczenia, rozwiązywania zadań matematycznych);
  • rozbudzanie ciekawości z zakresu promocji zdrowia (określanie czynników wpływających na zdrowie, rozwiązywanie zagadek, doskonalenie sprawności fizycznej);
  • rozwijanie zdolności do wysiłku emocjonalnego w sytuacjach pełnych napięć.

Objętość artykułu: 2 strony.