Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 383.01 kb
Id: 1882

Mamo, tato, nie chcę być sam

Anna Więcław   Czerwiec 2012

Fragment artykułu: Dziecko bardzo boleśnie przeżywa takie wydarzenia, jak rozwód. Odbijają się one na jego późniejszym życiu. Na początku młody człowiek może się buntować, wycofywać z życia społecznego, unikać kontaktów z rówieśnikami, a także cierpieć z powodu narastają... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielpsychologiarozwód

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Dziecko bardzo boleśnie przeżywa takie wydarzenia, jak rozwód. Odbijają się one na jego późniejszym życiu. Na początku młody człowiek może się buntować, wycofywać z życia społecznego, unikać kontaktów z rówieśnikami, a także cierpieć z powodu narastających zaburzeń rozwojowych. Młodemu człowiekowi zależy na byciu zarówno z ojcem, jak i matką. Dziecko nie rozumie, że rodzice oddalają się od siebie i próbuje tłumaczyć sobie zaistniałą sytuację na wiele różnych sposobów.
Zazwyczaj dziecko staje się kartą przetargową rodziców. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych względem młodego człowieka, który pragnie dzielić swój czas między obydwojga rodziców. Dlatego obie strony powinny wspierać dziecko w trudnych momentach.
Dziecko powinno także mieć świadomość, że zawsze może liczyć na osobę dorosłą i nie musi wybierać pomiędzy rodzicami. Jednym z ważnych założeń, nie tylko w rodzinie, ale i w placówce, powinno być pozwolenie dziecku na odreagowanie i wyrzucenie negatywnych emocji, które nie pozwalają mu normalnie funkcjonować w środowisku, które jest dla niego istotne.


W dalszej części artykułu
przeczytamy o tym, w jaki sposób nauczyciel:
- może wpierać dziecko w sytuacji rozwodu;
- powinien aranżować sytuację rozmowy z dzieckiem na trudne dla niego temat

Objętość artykułu: 1 strona.
 
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz