Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Mamo, tato, nie chcę być sam

Anna Więcław   Czerwiec 2012

Fragment artykułu: Dziecko bardzo boleśnie przeżywa takie wydarzenia, jak rozwód. Odbijają się one na jego późniejszym życiu. Na początku młody człowiek może się buntować, wycofywać z życia społecznego, unikać kontaktów z rówieśnikami, a także cierpieć z powodu narastają... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielpsychologiarozwód

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Dziecko bardzo boleśnie przeżywa takie wydarzenia, jak rozwód. Odbijają się one na jego późniejszym życiu. Na początku młody człowiek może się buntować, wycofywać z życia społecznego, unikać kontaktów z rówieśnikami, a także cierpieć z powodu narastających zaburzeń rozwojowych. Młodemu człowiekowi zależy na byciu zarówno z ojcem, jak i matką. Dziecko nie rozumie, że rodzice oddalają się od siebie i próbuje tłumaczyć sobie zaistniałą sytuację na wiele różnych sposobów.
Zazwyczaj dziecko staje się kartą przetargową rodziców. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych względem młodego człowieka, który pragnie dzielić swój czas między obydwojga rodziców. Dlatego obie strony powinny wspierać dziecko w trudnych momentach.
Dziecko powinno także mieć świadomość, że zawsze może liczyć na osobę dorosłą i nie musi wybierać pomiędzy rodzicami. Jednym z ważnych założeń, nie tylko w rodzinie, ale i w placówce, powinno być pozwolenie dziecku na odreagowanie i wyrzucenie negatywnych emocji, które nie pozwalają mu normalnie funkcjonować w środowisku, które jest dla niego istotne.


W dalszej części artykułu
przeczytamy o tym, w jaki sposób nauczyciel:
- może wpierać dziecko w sytuacji rozwodu;
- powinien aranżować sytuację rozmowy z dzieckiem na trudne dla niego temat

Objętość artykułu: 1 strona.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!