Kiosk

Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Lubię słuchać opowiadań, wierszy i bajek. Interesuję się książką (rozwijanie zainteresowań czytelniczych)

Beata Bielska   Marzec 2012

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Dziecko jest świetnym słuchaczem. Uczy się od nas, dorosłych, tego, co mówimy, domaga się czytania książek i oglądania telewizji. W ten sposób poznaje świat oraz poszerza swój bierny i czynny słownik. Warto więc dużo rozmawiać z przedszkolakiem. Zachęcać go do oglądania, słuchania bajek i wierszyków oraz do opowiadania. Nawet jeśli nieprawidłowo jeszcze wymawia słowa, chwalić za podejmowany trud. Atmosfera emocjonalna kształtuje pozytywną postawę do świata, a tym samym do szkoły. Akceptacja otwiera drzwi na poznawanie czegoś nowego oraz ułatwia pokonywanie trudności. Radosne dzieciństwo i miłość to droga ułatwiające dalsze sukcesy.
(…) Kontakt z książką zaspokaja potrzeby psychiczne oraz rozwija procesy poznawcze. Magiczny sposób myślenia ułatwia dzieciom zrozumienie skutków zdarzeń i daje wsparcie. Oczekiwanie na szczęśliwe zakończenie zapewnia maluchom radość i optymizm. Dzieci zaczynają w sposób bardziej obiektywny wyjaśniać sobie świat i lepiej go rozumieć. Oceniają bohaterów oraz zastanawiają się nad ich zachowaniem. Szczególnie bajki rozwijają refleksyjność, wyobraźnię, wzbogacając przy tym mowę. Marzenia, które są wytworem wyobraźni, pomagają dzieciom radzić sobie w sytuacjach trudnych. Wyzwalane emocje prowadzą do większej wrażliwości i empatii. Ma to znaczącą rolę w kształtowaniu rozwoju, w uspołecznianiu dziecka w wieku przedszkolnym.

W artykule znajdziemy liczne propozycje zabaw czytelniczych oraz pomysły na zabawy rozwijające do relaksacji. Towarzyszą mu scenariusze zajęć: „W krainie krasnoludków” oraz „Moja bajka”.

Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka