Kwiecień plecień, bo przeplata… (Mamy tylko jedną Ziemię)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Kwiecień 2014

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Od Autorek: Zimą tęsknimy za ciepłym słońcem i pięknem zieleni. Gdy przyjdzie wiosna, cieszymy się z jej nadejścia. Jednak należy pamiętać, że wiosna bywa kapryśna. Przypominają nam o tym przysłowia. Wiosna to także doskonały czas na zorganizowanie warzywnego przyjęcia.

W tym praktyczny artykule znajdziesz m.in.:

• propozycje wykonania prac plastycznych o tematyce przyrodniczej i ekologicznej (ilustracje do treści przysłów, ekologiczna torba, zaproszenie na warzywne przyjęcie oraz obrus, miska na owoce);
  • opowiadanie autorstwa E. Stadtmüller „Wiosenny piknik”.
Fragment opowiadania E. Stadtmüller: – Jaka piękna pogoda! – zawołał Puchatek. – W sam raz na piknik! Pani przerwała na chwilę czytanie, aby pokazać Tygryskom, jak wyglądał piknik w Stumilowym Lesie. Kraciasty obrus leżący na trawie, wielki koszyk ze smakołykami... – Ale fajnie! – stwierdził z uznaniem Patryk. – A czy my też moglibyśmy urządzić sobie taki piknik? – zapytała Basia. – Właściwie… czemu nie?! – uśmiechnęła się pani. – Do końca tygodnia ma być pięknie i słonecznie. Rano poprosimy tatusiów, aby pomogli nam wynieść na podwórko ze dwa stoliki, pięknie je nakryjemy i wyczarujemy sobie na podwieczorek jakieś małe wiosenne co nieco… – A co to jest małe wiosenne co nieco? – zainteresował się Wojtuś. – Myślę, że mogłyby to być… bajkowo kolorowe… kanapeczki – odparła po chwili zastanowienia pani. Ważne, aby wszystko wyglądało pięknie i apetycznie. – To ja przyniosę z domu takie śliczne serwetki w kwiatuszki – zaproponowała Hania. – Mam lepszy pomysł! – uśmiechnęła się pani i z jakiejś szuflady wydobyła biały papierowy obrus (…).