Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kto jesienią spaceruje, ten się dobrze czuje (scenariusz zajęć)

Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka   Wrzesień 2012

Scenariusz zajęć dla najstarszej grupy przedszkolaków. Zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy sylabowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową. Fragment scenariusza: Zabaw... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariusz zajęć dla najstarszej grupy przedszkolaków. Zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy sylabowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową.

Fragment scenariusza:

Zabawa „Niech się Bazyli nie pomyli”. Zabawa ta ma na celu kształcenie koncentracji uwagi i umiejętności szybkiego, właściwego reagowania na sygnał. Dzieci stoją w rozsypce twarzą do nauczyciela. Nauczyciel wyjaśnia: Będę nazywać ubrania Bazylego i w tym czasie pokazywać inne ubrania. Musicie bardzo uważać, żeby pokazywać to, co nazywam. Następnie mówi np.: Bazyli ma sweter (jednocześnie wskazuje spodnie); Bazyli ma czapkę (jednocześnie wskazuje buty), itd. Zadaniem dzieci jest poprawne nazywanie ubrań pokazywanych przez nauczyciela.

Objętość artykułu: 2 strony.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!