Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Polska w Europie"

Konkurs dodał(a) Joanna Roszczenko
miesiąc temu, wyświetleń 188

Dołączone pliki:

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
„Polska w Europie”

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Polska w Europie” są Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim.

2. Tematem Konkursu jest prezentacja naszego kraju na tle innych krajów europejskich.

3. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie dzieci w wieku 4-6 lat uczęszczające do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych. Każda placówka może zgłosić maksymalnie 4 prace konkursowe.

4. Prace konkursowe należy składać/nadesłać do 25.04.2024r.

5. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 08.05.2024r. Informacja o laureatach zostanie umieszczona na stronie www.sp2bielskpodlaski.szkolnastrona.pl oraz na szkolnym profilu fb https://www.facebook.com/sp2bielsk. Nagrody zostaną rozesłane pocztą do laureatów w terminie do 31.05.2024r. Wszystkim biorącym udział w konkursie zostaną przesłane dyplomy w formacie pdf na adres mailowy wskazany w metryczce pracy.

6. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim, a także na jej profilach społecznościowych, zostaną także zaprezentowane w formie wystawy na imprezie p.n. „Dzień Europejski”.

7.  Prace należy nadesłać na adres:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. W. Wysockiego

Ul. W. Wysockiego 6

17-100 Bielsk Podlaski

Joanna Roszczenko, Elżbieta Kuna

„Polska w Europie”

8. Do każdej pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia do konkursu (zał. nr 1) oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych podpisane przez rodzica oraz nauczyciela (zał. 2 i zał. 3)

1. CELE KONKURSU

1. Rozbudzanie zainteresowań dzieci tematyką związaną z Unią Europejską.
  2. Rozwijanie tożsamości europejskiej.
  3. Pogłębianie wiedzy o kulturze europejskiej.
  4. Promocja polskiego dziedzictwa w Europie.
  5. Rozwijanie twórczości plastycznej oraz aktywności twórczej dzieci.

1. PRZEDMIOT KONKURSU

1. Przygotowanie pracy plastycznej techniką dowolną, która będzie interpretacją hasła "Polska w Europie". Format pracy – A3 (bez materiałów sypkich)

1. KRYTERIA OCENY
  1. Pracochłonność w przygotowaniu pracy.
  2. Nawiązanie do tematu.
  3. Estetyka wykonania.
  4. Ogólne wrażenie artystyczne.

Pozostałe informacje w załączonym dokumencie. ZAPRASZAMY!

Termin: 2024-04-25
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski