Co mi powie polskie przysłowie?

Konkurs dodał(a) Kinga Krzyżowska
miesiąc temu, wyświetleń 242

Publiczne Przedszkole Karmelkowy Zakątek w Krakowie ogłasza Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
pt. „Co mi powie polskie przysłowie? ”
1. Cele konkursu:
? pobudzanie aktywności twórczej

? pogłębianie wiedzy i rozumienia polskich przysłów,
? rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej,
? poznawanie różnych technik plastycznych,
? promowanie osiągnięć dzieci uzdolnionych plastycznie.

2. Tematyka: konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Zadaniem uczestników jest zilustrowanie wybranego polskiego przysłowia dowolną techniką płaską (bez użycia produktów sypkich typu kasza, ryż). Praca nie może przekraczać formatu A3.

3. Organizacja i przebieg konkursu.
Warunki uczestnictwa:
1) W konkursie plastycznym mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym, które wykonają pracę plastyczną pod nadzorem osoby dorosłej. Z jednej placówki przyjmujemy maksymalnie 3 prace konkursowe do każdej grupy wiekowej.
2) Prace będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych:
I kategoria – dzieci 3-4 letnie,
II kategoria – dzieci 5-6 letnie.

Komisja konkursowa:

Prace konkursowe oceniane będą przez specjalnie powołaną Komisję Konkursową.

Kryteria oceny:

· zgodność z tematem konkursu,

· oryginalność ujęcia tematu i pomysłowość,

· estetyka i staranność wykonania,

· samodzielność wykonania pracy

Nagrody: W konkursie przewidziano nagrody za I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia w każdej grupie wiekowej. Dla wszystkich uczestników konkursu z każdej grupy przedszkolnej przewidziane dyplomy do samodzielnego wydrukowania, zostaną wysłane na podany adres email.

3) Technika pracy – dowolna płaska, format pracy A4 lub A3.

4) Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników i nauczycieli, które będą wykorzystane tylko do ogłoszenia wyników konkursu.
Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą następujące dane:
– imię i nazwisko, wiek uczestnika konkursu,
– nazwa i adres placówki (kontakt telefoniczny i e-mailowy),
– imię i nazwisko nauczyciela

- zapis pisemny ilustrowanego przysłowia,
- zgoda na udział w konkursie.

5) Prace przesyłamy na adres:
Publiczne Przedszkole Karmelkowy Zakątek ul. Porucznika Wąchały 7 Kraków
z dopiskiem konkurs plastyczny.

6) Termin nadsyłania prac: do 30 kwietnia 2024r. (decyduje data stempla pocztowego).
7) Dane kontaktowe:
 e-mail: kinga.krzyzowska@centrumrodzinki.pl

Uwagi końcowe: Z nadesłanych prac zostanie utworzona wystawa w Przedszkolu Publicznym „Karmelkowy Zakątek” ul. por. Wąchały 7 oraz nagrodzone prace zostanę zaprezentowane w mediach społecznościowych przedszkola (Facebook).

Wyniki konkursu: Wyniki zostaną ogłoszone na Facebooku przedszkola Karmelkowy Zakątek oraz stronie Bliżej Przedszkola w dniu 6.05.2024r.

Zgoda rodzica (opiekuna prawnego) na udział dziecka
w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.” Co mi powie polskie przysłowie?” organizowanym
przez Publiczne Przedszkole Karmelkowy Zakątek ul. Por. Wąchały 7 w Krakowie

I. Wyrażam zgodę na udział w Konkursie mojego dziecka:
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. (imię i nazwisko dziecka, wiek)
Ochrona danych osobowych: · Administratorem danych osobowych osób biorących udział w Konkursie jest Przedszkole Publiczne „Karmelkowy Zakątek przy ul. por. Wąchały 7 w Krakowie, reprezentowane przez dyrektora. · Dane kontaktowe Inspektowa Ochrony Danych Osobowych: Małgorzata Małkiewicz. · Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu. · Dane osobowe osób biorących udział w Konkursie przetwarzane będą na podstawie: - 6 ust. 1 lit. e) RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) w związku z ustawą o samorządzie województwa oraz na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO, tj. zgody na przetwarzanie wizerunku dziecka; - 6 ust. 1 lit. c) RODO w związku z ustawą o finansach publicznych. · Odbiorcami danych osobowych osób biorących udział w Konkursie będą przedstawiciele Organizatora przeprowadzający Konkurs oraz członkowie Komisji Konkursowej. · Administrator będzie przechowywać dane osobowe przez okres maksymalnie 1 roku. · Osoby biorące udział w Konkursie / rodzice / opiekunowie prawni uczestników mają prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania oraz usunięcia lub ograniczenia przetwarzania w przypadku wystąpienia przesłanek określonych w art. 17 i 18 RODO. · W zakresie, w jakim udzielono zgody na przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko, wiek) osoby biorącej udział w Konkursie rodzice/opiekunowie prawni uczestników mają prawo do jej cofnięcia w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem. · Podanie danych jest niezbędne do wzięcia udziału w Konkursie

Podanie przeze mnie danych osobowych moich i mojego dziecka jest dobrowolne, przy czym niezbędne dla udziału dziecka w Konkursie.
Oświadczam też, że zapoznałam/em się i akceptuję wszystkie warunki przewidziane w regulaminie Konkursu.
………………………………………………………………………
Czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego