"Majowa łąka"

Konkurs dodał(a) Elżbieta Chrzanowska
miesiąc temu, wyświetleń 836

Przedszkole Gminne w Wilkołazie zaprasza dzieci do udziału
w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Majowa łąka”

Organizator: Przedszkole Gminne w Wilkołazie

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: mgr Elżbieta Chrzanowska

Cele konkursu:

• rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci,
  • promowanie dziecięcej twórczości w szerszym środowisku,
  • prezentacja umiejętności i zdolności plastycznych dzieci,
  • rozwijanie kreatywności dzieci poprzez twórczość plastyczną,
  • zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej roślin i zwierząt zamieszkujących łąkę,
  • wdrażanie dzieci do obserwacji przyrody.

Regulamin konkursu:

• Konkurs przeznaczony jest dla dzieci od 3 do 6 lat z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej Polski.
  • Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej pt. „Majowa łąka”.
  • Format pracy plastycznej: A4 lub A3. Technika płaska dowolna: rysunek, wydzieranka, wyklejanka itp. (bez materiałów sypkich).
  • Każda praca powinna być opatrzona metryczką (wykonaną komputerowo): imię i nazwisko autora pracy, wiek, nazwa i dokładny adres placówki wraz z numerem telefonu oraz mailem, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca, a także podpisane przez rodzica oświadczenie – załącznik nr 1.
  • Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik nr 1) jest dobrowolne, jednak konieczne do wzięcia udziału w konkursie.
  • Wszystkie dane proszę umieścić na odwrocie pracy. Prace bez metryczki i zgody rodziców nie będą podlegały ocenie.
  • Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3 – 4 latki, 5 – 6 latki.
  • Przewidywane są trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.
  • Każda placówka może dostarczyć po 3 prace z każdej kategorii wiekowej (3 prace z kategorii 3 – 4 latki oraz 3 prace z kategorii 5 – 6 latki).
  • Organizator konkursu nie bierze w nim udziału.
  • Prace należy składać osobiście lub przesłać pocztą na adres organizatora konkursu do dnia 26 kwietnia 2024r.

Przedszkole Gminne w Wilkołazie

Wilkołaz Pierwszy 7

23-212 Wilkołaz

• Prace konkursowe oceniane będą przez powołaną przez organizatora komisję, która będzie brała pod uwagę: samodzielność, pomysłowość wykonania, estetykę, ogólne wrażenie artystyczne oraz zgodność z tematyką konkursu.
  • Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.
  • Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w Internecie i prezentacji na stacjonarnej wystawie. Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania ich w celu promocji konkursu i placówki (informacje na stronie przedszkola, ekspozycja prac na wystawie pokonkursowej, relacja fotograficzna, informacja w prasie lokalnej).
  • Organizator nie odpowiada za zniszczenia powstałe w czasie transportu, dlatego prosimy o właściwe zabezpieczenie prac.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 maja 2024r. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola do 17 maja.
  • Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy, które będą do samodzielnego pobrania ze strony internetowej naszego przedszkola.
  • Zostanie zorganizowana pokonkursowa wystawa prac w holu Biblioteki Gminnej w Wilkołazie.
  • Na stronie internetowej naszego przedszkola zostanie zamieszczona fotograficzna galeria nadesłanych prac.

Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz.1000) oświadczam, że wyrażam zgodę na udział mojego dziecka

……………………………………………………………………………………

………………………………………………………….

(data i czytelny podpis rodzica/ opiekuna prawnego)

Klauzula informacyjna

1. Administratorem danych jest Przedszkole Gminne w Wilkołazie, Wilkołaz Pierwszy 7, 23-212 Wilkołaz, tel.  81 82 12 011
  2. Dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie do celów związanych bezpośrednio z konkursem, tzn. publikacją zdjęcia wykonanej pracy dziecka na stronie internetowej organizatora konkursu oraz do opracowania dyplomu i podziękowania.
  3. W przypadku zajęcia przez uczestnika jednego z trzech miejsc bądź wyróżnienia, organizator konkursu opublikuje na stronie internetowej imię i nazwisko uczestnika oraz adres przedszkola, z którego wpłynęła dana praca.
  4. Rodzic/ opiekun prawny może cofnąć wyrażoną zgodę w formie pisemnej na adres e- mail organizatora przedszkola: przedszkolewilkolaz@gmail.com, co skutkować będzie niemożliwością wzięcia udziału przez Pani/Pana dziecko w konkursie. Udzielenie zgody ma charakter dobrowolny.

…………………………………………………………………….

(miejscowość, data, czytelny podpis rodzica/ opiekuna prawnego)

Termin: 2024-04-26
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski