Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Jesienne muzykowanie ruchem

Karolina Gawlik (Śniadkowska)  
Październik 2011

Muzykowanie ruchem to pojęcie stworzone przez Emila Jaquesa Dalcroze’a. W swojej metodzie wychowania muzycznego wyszedł on od najbliższej dziecku aktywności – ruchu. (…) Przedstawione propozycje mają charakter zabaw naśladowczych, ilustrujących zmiany tempa lub dynamiki w utworac... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 385.61 kb
Stron: 2
Id: 1469

Zobacz również

jesień
muzyka
tańce integracyjne

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
jesień
muzyka
tańce integracyjne


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Muzykowanie ruchem to pojęcie stworzone przez Emila Jaquesa Dalcroze’a. W swojej metodzie wychowania muzycznego wyszedł on od najbliższej dziecku aktywności – ruchu.

(…) Przedstawione propozycje mają charakter zabaw naśladowczych, ilustrujących zmiany tempa lub dynamiki w utworach. Można je także uznać za rodzaj opowieści ruchowych realizowanych przy muzyce. Układy opracowane zostały przeze mnie do utworów klasycznych, które są powszechnie dostępne i łatwe do odnalezienia. Choć opisy mogą początkowo wydać się skomplikowane, łatwo zapadają w pamięć już po jednej, dwóch próbach odtworzenia ich w takt muzyki.


W artykule zostały opisane dwa tańce: taniec „Jesienne liście” do „Uwertury” z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego oraz taniec „Na grzyby” do głównego tematu z filmu „Grek Zorba” Mikisa Theodorakisa.