Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jesienne muzykowanie ruchem

Karolina Gawlik (Śniadkowska)   Październik 2011

Muzykowanie ruchem to pojęcie stworzone przez Emila Jaquesa Dalcroze’a. W swojej metodzie wychowania muzycznego wyszedł on od najbliższej dziecku aktywności – ruchu. (…) Przedstawione propozycje mają charakter zabaw naśladowczych, ilustrujących zmiany tempa lub dynamiki w utworac... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Muzykowanie ruchem to pojęcie stworzone przez Emila Jaquesa Dalcroze’a. W swojej metodzie wychowania muzycznego wyszedł on od najbliższej dziecku aktywności – ruchu.

(…) Przedstawione propozycje mają charakter zabaw naśladowczych, ilustrujących zmiany tempa lub dynamiki w utworach. Można je także uznać za rodzaj opowieści ruchowych realizowanych przy muzyce. Układy opracowane zostały przeze mnie do utworów klasycznych, które są powszechnie dostępne i łatwe do odnalezienia. Choć opisy mogą początkowo wydać się skomplikowane, łatwo zapadają w pamięć już po jednej, dwóch próbach odtworzenia ich w takt muzyki.


W artykule zostały opisane dwa tańce: taniec „Jesienne liście” do „Uwertury” z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego oraz taniec „Na grzyby” do głównego tematu z filmu „Grek Zorba” Mikisa Theodorakisa.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!