Jedzie pociąg z daleka… (scenariusz zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu)
Fragment artykułu: Metoda Dobrego Startu jest uniwersalna i można ją stosować w pracy z dziećmi już od trzeciego roku życia. Aby wdrożyć się do stosowania MDS w pracy z dziećmi, wzięłyśmy udział w trzech sesjach (100 godzin) kursu doskonalącego z tego zakresu. W zaproponowanych przez nas ćwiczeniac... więcej
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.
Ostatnio pobierane
Znajdź dla siebie
Fragment artykułu:
Metoda Dobrego Startu jest uniwersalna i można ją stosować w pracy z dziećmi już od trzeciego roku życia. Aby wdrożyć się do stosowania MDS w pracy z dziećmi, wzięłyśmy udział w trzech sesjach (100 godzin) kursu doskonalącego z tego zakresu. W zaproponowanych przez nas ćwiczeniach ruchowych, ruchowosłuchowych, ruchowo-słuchowo-wzrokowych przedstawiamy bogatą ofertę do wykorzystania nie na jednym, lecz podczas kilku zajęć dotyczących opracowywania wybranego wzoru.
Temat zajęć: graficzne opracowanie wzoru („tory”) na podstawie piosenki „Jedzie pociąg”.
Cel ogólny: usprawnienie czynności analizatorów: słuchowego, wzrokowego i kinestetyczno-ruchowego, a także kształcenie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni.
Cele szczegółowe zawarte w tym scenariuszu to m.in.:
- wyrabianie wrażliwości słuchowej – powtarzanie rytmów, dokonywanie analizy i syntezy sylabowej, głoskowej;
- rozwijanie spostrzegania wzrokowego – zapamiętywanie wyglądu wzoru, odtwarzanie go w określonej kolejności;
- doskonalenie umiejętności czytania globalnego.
Objętość artykułu: 2 strony.