Jedzie pociąg z daleka… (scenariusz zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu)

Magdalena Hryniewicz, Iwona Węgleńska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: Metoda Dobrego Startu jest uniwersalna i można ją stosować w pracy z dziećmi już od trzeciego roku życia. Aby wdrożyć się do stosowania MDS w pracy z dziećmi, wzięłyśmy udział w trzech sesjach (100 godzin) kursu doskonalącego z tego zakresu. W zaproponowanych przez nas ćwiczeniac... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Metoda Dobrego Startu jest uniwersalna i można ją stosować w pracy z dziećmi już od trzeciego roku życia. Aby wdrożyć się do stosowania MDS w pracy z dziećmi, wzięłyśmy udział w trzech sesjach (100 godzin) kursu doskonalącego z tego zakresu. W zaproponowanych przez nas ćwiczeniach ruchowych, ruchowosłuchowych, ruchowo-słuchowo-wzrokowych przedstawiamy bogatą ofertę do wykorzystania nie na jednym, lecz podczas kilku zajęć dotyczących opracowywania wybranego wzoru.

Temat zajęć: graficzne opracowanie wzoru („tory”) na podstawie piosenki „Jedzie pociąg”.

Cel ogólny:
usprawnienie czynności analizatorów: słuchowego, wzrokowego i kinestetyczno-ruchowego, a także kształcenie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni.

Cele szczegółowe
zawarte w tym scenariuszu to m.in.:

• wyrabianie wrażliwości słuchowej – powtarzanie rytmów, dokonywanie analizy i syntezy sylabowej, głoskowej;
  • rozwijanie spostrzegania wzrokowego – zapamiętywanie wyglądu wzoru, odtwarzanie go w określonej kolejności;
  • doskonalenie umiejętności czytania globalnego.

Objętość artykułu:
2 strony.