Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 428.06 kb
Stron: 3
Id: 3447

Jaki piękny jest świat! – przykłady zabaw

Elżbieta M. Minczakiewicz   Magazyn specjalny 2013

Przykładowa zabawa opisana w artykule: Sylabowe kwiaty. To gra, która może zainteresować i zaangażować grupę dzieci lub wszystkich członków rodziny. Można w nią grać wszędzie (w domu, gdy nadejdą dżdżyste, pochmurne dni; na podwórku w cieniu drzew; na plaży, gdy za mocno przygrzeje słońce; na ławec... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 2

Zobacz również

grypedagogizacjazabawa

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne – wyrazy i obrazki do gry „Sylabowe kwiaty”. Znajdziesz je TU (cz. 1 - wyrazy) oraz TU (cz. 2 - obrazki).

To świetny materiał do przekazania rodzicom w ramach tzw. pedagogizacji – znajdą w nim propozycje zabaw, które można zorganizować dzieciom w domu.

W grę "Sylabowe kwiaty" wspaniale będzie się grało także w przedszkolu!
Przykładowa zabawa opisana w artykule: Sylabowe kwiaty. To gra, która może zainteresować i zaangażować grupę dzieci lub wszystkich członków rodziny. Można w nią grać wszędzie (w domu, gdy nadejdą dżdżyste, pochmurne dni; na podwórku w cieniu drzew; na plaży, gdy za mocno przygrzeje słońce; na ławeczce w parku). Przyczynia się ona m.in. do rozwijania funkcji percepcyjno-motorycznej i manipulacyjnej u dzieci w wieku przedszkolnym (i nie tylko) oraz do usprawniania bądź doskonalenia umiejętności w zakresie rozpoznawania i nazywania przedmiotów znajdujących się na obrazkach, odczytywania nazw przedmiotów zapisanych na listkach, a nawet pisania pod czujnym okiem rodziców lub opiekunów. Przebieg gry. W omawianej grze może brać udział czterech uczestników. Każdy z nich na wstępie losuje plakietkę (kotylion, broszkę) z numerem od 1 do 4 oraz kwiatek w odpowiednim kolorze. Wylosowany numer z jednej strony pozwala zwrócić uwagę na kwiatek z wpisanym w środku numerem od 1 do 4. Z drugiej zaś, informuje o stopniu trudności zadania. Każdy z grających ma inne zadanie do wykonania. Grający z wylosowanym numerem 1 może udekorować swój kwiatek listkami, na których są obrazki przedmiotów, których nazwa składa się z jednej sylaby, bądź wpisane są wyrazy jednosylabowe. Uczestnik, który wylosował kwiatek z numerem 2, może udekorować go listkami, na których są obrazki przedmiotów, których nazwy zawierają dwie sylaby, lub wpisane są wyrazy dwusylabowe (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania