Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Jaki piękny jest świat! – przykłady zabaw

Elżbieta M. Minczakiewicz   Magazyn specjalny 2013

Przykładowa zabawa opisana w artykule: Sylabowe kwiaty. To gra, która może zainteresować i zaangażować grupę dzieci lub wszystkich członków rodziny. Można w nią grać wszędzie (w domu, gdy nadejdą dżdżyste, pochmurne dni; na podwórku w cieniu drzew; na plaży, gdy za mocno przygrzeje słońce; na ławec... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne – wyrazy i obrazki do gry „Sylabowe kwiaty”. Znajdziesz je TU (cz. 1 - wyrazy) oraz TU (cz. 2 - obrazki).

To świetny materiał do przekazania rodzicom w ramach tzw. pedagogizacji – znajdą w nim propozycje zabaw, które można zorganizować dzieciom w domu.

W grę "Sylabowe kwiaty" wspaniale będzie się grało także w przedszkolu!
Przykładowa zabawa opisana w artykule: Sylabowe kwiaty. To gra, która może zainteresować i zaangażować grupę dzieci lub wszystkich członków rodziny. Można w nią grać wszędzie (w domu, gdy nadejdą dżdżyste, pochmurne dni; na podwórku w cieniu drzew; na plaży, gdy za mocno przygrzeje słońce; na ławeczce w parku). Przyczynia się ona m.in. do rozwijania funkcji percepcyjno-motorycznej i manipulacyjnej u dzieci w wieku przedszkolnym (i nie tylko) oraz do usprawniania bądź doskonalenia umiejętności w zakresie rozpoznawania i nazywania przedmiotów znajdujących się na obrazkach, odczytywania nazw przedmiotów zapisanych na listkach, a nawet pisania pod czujnym okiem rodziców lub opiekunów. Przebieg gry. W omawianej grze może brać udział czterech uczestników. Każdy z nich na wstępie losuje plakietkę (kotylion, broszkę) z numerem od 1 do 4 oraz kwiatek w odpowiednim kolorze. Wylosowany numer z jednej strony pozwala zwrócić uwagę na kwiatek z wpisanym w środku numerem od 1 do 4. Z drugiej zaś, informuje o stopniu trudności zadania. Każdy z grających ma inne zadanie do wykonania. Grający z wylosowanym numerem 1 może udekorować swój kwiatek listkami, na których są obrazki przedmiotów, których nazwa składa się z jednej sylaby, bądź wpisane są wyrazy jednosylabowe. Uczestnik, który wylosował kwiatek z numerem 2, może udekorować go listkami, na których są obrazki przedmiotów, których nazwy zawierają dwie sylaby, lub wpisane są wyrazy dwusylabowe (…).

Zobacz również

grypedagogizacjazabawa

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź