Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Jak współpracować z rodzicami? 10 rad dla nauczycieli

Dorota Smoleń   Maj 2012

Fragment artykułu: Po pierwsze – rozmawiać, po drugie – informować, po trzecie – częściej chwalić, niż skarżyć na dziecko. Przedstawiamy 10 rodzicielskich sugestii, co robić, by współpraca układała się dobrze i 10 podpowiedzi, czego unikać w kontaktach z rodzicami. Co zrob... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Fragment artykułu:
Po pierwsze – rozmawiać, po drugie – informować, po trzecie – częściej chwalić, niż skarżyć na dziecko. Przedstawiamy 10 rodzicielskich sugestii, co robić, by współpraca układała się dobrze i 10 podpowiedzi, czego unikać w kontaktach z rodzicami.
Co zrobić, by współpraca z rodzicami przebiegała sprawnie? Być otwartym na kontakty, chętnie rozmawiać. Rozmowa, szczery i bezpośredni kontakt na co dzień, delikatność w przekazywaniu uwag na temat zachowania dziecka, szacunek do rozmówcy – to podstawa udanej komunikacji i współpracy. Przedszkola mają różne systemy kontaktów z rodzicami.
– „W naszym przedszkolu w każdy pierwszy wtorek miesiąca wychowawczyni Kacpra ma dyżur i wtedy można przyjść i na spokojnie porozmawiać o dziecku” – mówi Daria z Poznania, mama pięciolatka. – „Nasze panie na początku roku prosiły, by rano przekazywać tylko informacje bieżące, a nie podejmować kwestii wychowawczych”.
– „W „Ziarenku” panie zawsze znajdują czas na spotkanie z nami, zdarza się, że czekają po swojej zmianie, aż rodzice skończą pracę” – opowiada Magdalena z Krakowa, mama Marysi (5 lat) i Małgosi (4 lata). Podobnie jest w Centrum Wczesnej Edukacji w Krakowie, gdzie chodziły dzieci Małgorzaty – Janek (6 lat) i Tosia (4 lata):
– „Panie zawsze miały czas na rozmowę ze mną, miałam codziennie raport na temat tego, co dzieci zjadły, ile spały, z kim się bawiły, z kim się kłóciły, jakie postępy poczyniły itd. To mi bardzo odpowiadało, należę do tych, którzy lubią wiedzieć, co się dzieje z ich dziećmi”.
– „Warto, by panie nie szukały kontaktu z rodzicami wyłącznie wtedy, kiedy dziecko coś przeskrobało, ale także wtedy, gdy zrobiło coś dobrze, zaskoczyło pozytywnie” – podpowiada Monika z Krakowa, mama Adasia (6 lat).


W tym bardzo praktycznym artykule, zawierającym liczne komentarze rodziców zebrane przez Autorkę, przeczytamy:

  • o tym, co zrobić by współpraca z rodzicami przebiegała sprawnie;
  • o tym, czego unikać w kontaktach z rodzicami.

Objętość artykułu: 4 strony.
 

Zobacz również

współpraca z rodzicami

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź