Jak pomóc dzieciom zagrożonym dysleksją? (symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania)
Od wielu lat mówi się o problemie zagrożenia dysleksją, o stale powiększającej się liczbie dzieci z trudnościami w przyswajaniu języka pisanego. Skrócenie czasu przygotowania przedszkolaków do podjęcia obowiązku szkolnego oznacza konieczność przygotowania ich do nauki szkolnej w... więcej
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.
Zobacz również
dysleksjaedukacja wczesnoszkolnanauka czytaniaspecjalne potrzeby edukacyjnesymultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytaniawczesne wspomaganiecykl Symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania
Ostatnio pobierane
Znajdź dla siebie
Od wielu lat mówi się o problemie zagrożenia dysleksją, o stale powiększającej się liczbie dzieci z trudnościami w przyswajaniu języka pisanego. Skrócenie czasu przygotowania przedszkolaków do podjęcia obowiązku szkolnego oznacza konieczność przygotowania ich do nauki szkolnej w ciągu trzech lat. Niezmiernie ważne jest zatem wczesne wykrywanie wszystkich problemów wskazujących na zakłócenie formowania się lewej półkuli mózgu jako dominującej dla przetwarzania języka.
W artykule opisano zjawisko zagrożenia dysleksją, w tym jego przyczyny wynikające z nieprawidłowego postępowania dydaktycznego. Przedstawiono najczęstsze przyczyny zakłóceń w sekwencyjnym, linearnym porządkowaniu informacji symbolicznych. Autorka przedstawiła także propozycje konkretnych działań sprzyjających stymulacji funkcji słuchowych, wzrokowych i linearnych.