Ja i inni (trud uspołeczniania dziecka)
Uspołecznianie dziecka przez wychowawcę polega na stwarzaniu sytuacji wspomagających naturalne doświadczanie świata przez dziecko, z poszanowaniem jego spontanicznych zachowań, pragnień i emocji. Jeśli nauczyciel zaufa dziecięcej wyobraźni oraz pomysłowości, jego trud zamieni się w radość wspó... więcej
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.
Ostatnio pobierane
Znajdź dla siebie
Uspołecznianie dziecka przez wychowawcę polega na stwarzaniu sytuacji wspomagających naturalne doświadczanie świata przez dziecko, z poszanowaniem jego spontanicznych zachowań, pragnień i emocji. Jeśli nauczyciel zaufa dziecięcej wyobraźni oraz pomysłowości, jego trud zamieni się w radość współbycia.
Aby zrozumieć, jak u sześciolatka potrzeba bycia z kimś drugim łączy się z chęcią eksponowania siebie i dominacji, odnieśmy się do niektórych treści podstawy programowej.
W artykule przeczytamy m.in. o podstawach koleżeństwa i przyjaźni mających swoje korzenie w relacji ja-inni o raz o tym, jak z trudu uspołeczniania dziecka uczynić radość współbycia.