Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 668.61 kb
Stron: 3
Id: 824

Ja i inni (trud uspołeczniania dziecka)

Bronisława Dymara    Marzec 2011

Uspołecznianie dziecka przez wychowawcę polega na stwarzaniu sytuacji wspomagających naturalne doświadczanie świata przez dziecko, z poszanowaniem jego spontanicznych zachowań, pragnień i emocji. Jeśli nauczyciel zaufa dziecięcej wyobraźni oraz pomysłowości, jego trud zamieni się w radość wspó... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

rozwój społeczny

Więcej z działu

Umiejętności społeczne

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Uspołecznianie dziecka przez wychowawcę polega na stwarzaniu sytuacji wspomagających naturalne doświadczanie świata przez dziecko, z poszanowaniem jego spontanicznych zachowań, pragnień i emocji. Jeśli nauczyciel zaufa dziecięcej wyobraźni oraz pomysłowości, jego trud zamieni się w radość współbycia.
Aby zrozumieć, jak u sześciolatka potrzeba bycia z kimś drugim łączy się z chęcią eksponowania siebie i dominacji, odnieśmy się do niektórych treści podstawy programowej.


W artykule przeczytamy m.in. o podstawach koleżeństwa i przyjaźni mających swoje korzenie w relacji ja-inni o raz o tym, jak z trudu uspołeczniania dziecka uczynić radość współbycia.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz