Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 595.9 kb
Stron: 2
Id: 2977

Gdy słychać wiatru śpiew, lecą liście z drzew (scenariusz zajęć)

Ewa Jakacka   Listopad 2012

Scenariusz zajęć dla najstarszej grupy przedszkolaków. Zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy sylabowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową. Fragment scenariusza: Zabaw... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

jesieńpięciolatekscenariusz zajęćsześciolatek

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariusz zajęć dla najstarszej grupy przedszkolaków. Zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy sylabowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową.

Fragment scenariusza:
Zabawa ruchowa „Co to się dzieje?! Wiatr w lesie wieje!” - dzieci leżą tak, żeby mieć wokół siebie trochę miejsca. Nauczyciel wyjaśnia: Wyobraźcie sobie, że jesteście pięknymi jesiennymi liśćmi, które spadły z drzew. Gdy nie ma wiatru, liście leżą spokojnie, ale gdy tylko wiatr zawieje, liście poruszą się. Będą zmieniać miejsce, tańczyć i wirować. Gdy wiatr ucichnie, znów będą leżeć bez ruchu. Sygnałem do ruchu są słowa nauczyciela, np.: Wieje silny wiatr! Och, jak on mocno dmie! lub Wieje wiaterek, leciutko huśta listkami. Nauczyciel może poruszać nad dziećmi chustą, aby wywołać ruch powietrza. Po słowach: Cisza. Nie ma wiatru. Dzieci kładą się i przez chwilę trwają w bezruchu. Zabawę powtarzamy dwa, trzy razy i kończymy spokojnym leżeniem.

Pomoce dydaktyczne do scenariusza w skali 1:1 (do samodzielnego wydruku) można pobrać ze strony www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl!

Objętość artykułu:
2 strony.

 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz