Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Gdy przedszkolak sprawnie pisze...

Maria Roesler   Czerwiec 2012

Fragment artykułu: W tym artykule zajmiemy się pracą z dzieckiem, które zaczyna sprawnie pisać. Zastanowimy się, jakie ćwiczenia doskonalące tę umiejętność będą najbardziej efektywne, a zarazem nadal pozostaną dla młodego człowieka zabawą. Poprzedni artykuł – pt. „Kształtowanie ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
W tym artykule zajmiemy się pracą z dzieckiem, które zaczyna sprawnie pisać. Zastanowimy się, jakie ćwiczenia doskonalące tę umiejętność będą najbardziej efektywne, a zarazem nadal pozostaną dla młodego człowieka zabawą.
Poprzedni artykuł – pt. „Kształtowanie gotowości dziecka do podjęcia nauki pisania, cz. II” (BLIŻEJ PRZEDSZKOLA nr 5.128/2012) – autorka rozpoczęła od przedstawienia szeregu ćwiczeń przygotowawczych, a zakończyła propozycjami ćwiczeń z etapu pisania wyrazów według wzoru. Naturalną kontynuacją tego procesu będzie wdrażanie dziecka do pisania według wzoru zdań, a następnie – do samodzielnego ich kreślenia – bez wzoru, oraz zapoznanie ze sposobami płynnego łączenia liter.
Na tym etapie edukacji językowej dziecko potrafi już płynnie czytać i sprawnie kreśli pojedyncze litery – można więc zapoznać je z liniaturą. Pisanie w liniaturze wymaga dobrej orientacji przestrzennej: góra-dół, lewo-prawo, znajomości miejsca rozpoczęcia kreślenia litery, zachowania właściwych proporcji. Początkowo do ćwiczeń wykorzystujemy liniaturę rozszerzoną, stopniowo przechodzimy do zwykłej, zeszytowej. Najważniejsze jednak, aby do każdego dziecka podchodzić indywidualnie, dostosowywać ćwiczenia zarówno do jego aktualnych możliwości (zadania w strefie najbliższego rozwoju), jak i do poziomu zainteresowania tego typu aktywnością, a w zadaniach wykorzystywać wyłącznie formę zabawy.


W dalszej części artykułu
zapoznamy się z przykładami atrakcyjnych dla dziecka zabaw rozwijających u niego umiejętność sprawnego pisania.


Objętość artykułu:
2 strony.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!