Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Dyzio marzyciel – zabawy z wierszami Juliana Tuwima

Gabriela Fejkiel   Grudzień 2012

Fragment artykułu: Praca z wierszem nie musi być nudna. Warto zadbać o zaznajomienie dzieci z poezją już od najmłodszych lat. Wiersze powinny inspirować nauczyciela do różnorodnej pracy z przedszkolakami.Tę rolę spełniają utwory Juliana Tuwima. Przykładowy pomysł na zabawę z wierszem J. T... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.

Fragment artykułu:
Praca z wierszem nie musi być nudna. Warto zadbać o zaznajomienie dzieci z poezją już od najmłodszych lat. Wiersze powinny inspirować nauczyciela do różnorodnej pracy z przedszkolakami.Tę rolę spełniają utwory Juliana Tuwima.

Przykładowy pomysł na zabawę z wierszem J. Tuwima „Pstryk”:

Tekst wiersza „Pstryk” oprócz walorów edukacyjnych, które wymagają omówienia przez nauczyciela, inspiruje do pracy plastycznej. Pod koniec omawiania wiersza, który możemy wykorzystać jako wprowadzenie do zajęć o urządzeniach elektrycznych, proponuję wykonać dwie prace plastyczne na białej i szarej kartce. Na białej dzieci przedstawiają, jak wygląda ich otoczenie, gdy światło jest włączone, na szarej zaś rysują, jak wygląda pomieszczenie, gdy jest ciemno. Dla ułatwienia pracy można przyciemnić salę i omówić różnice pomiędzy oświetloną a zaciemnioną salą. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, możemy odwołać się do doświadczeń dzieci i zapytać, jak wygląda pokój, gdy jest ciemno, a jak po zmroku. Można również przeprowadzić zabawę w teatr cieni, przy okazji ucząc dzieci, jak za pomocą rąk zrobić ptaka lub zająca.

W dalszej części artykułu znajdziemy praktyczne pomysły na zabawy do następujących wierszy J. Tuwima:

  • „Lokomotywa”;
  • „Dyzio marzyciel”;
  • „Abecadło”.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków! Zobacz