Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dyrektor coachem

Monika Urbańska   Grudzień 2012

Fragment artykułu: W placówce takiej jak przedszkole pierwszym kreatorem pracownika jest przełożony. To on dokonuje wyboru poprzez rekrutację, szkoli kadrę, motywuje oraz daje informacje zwrotne. I to właśnie szef ma być dla pracownika przykładem. Przedszkole nie jest wielką korporacją, dzię... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
W placówce takiej jak przedszkole pierwszym kreatorem pracownika jest przełożony. To on dokonuje wyboru poprzez rekrutację, szkoli kadrę, motywuje oraz daje informacje zwrotne. I to właśnie szef ma być dla pracownika przykładem. Przedszkole nie jest wielką korporacją, dzięki czemu przełożony może stać się „rzeźbiarzem” podwładnych. Podstawowym warunkiem jest jednak wiedza szefa i zapał do porządkowania organizacyjnego chaosu. Warto się starać – dobry zespół to długofalowe korzyści (zwłaszcza w przedszkolu). Nie raz widziałam miny niezadowolonych rodziców, którzy skarżyli się na ciągle zmieniającą się panią i denerwowali się, że muszą dziecku tłumaczyć, że pani Krysi już nie będzie.
Coaching ze względu na swoją specyfikę, a przede wszystkim na unikalną relację pomiędzy coachem i osobą poddaną coachingowi, jest z reguły procesem zarezerwowanym dla zewnętrznych konsultantów. Wydaje się zatem, że w żaden sposób coaching nie może zmieścić się w hierarchicznej strukturze i sztywnej relacji „przełożony – podwładny”. Ze względu jednak na wysoką efektywność, powinien znaleźć się również w tej relacji. Czyż nie chcielibyśmy, aby nasz szef był dla nas coachem? Są wady i zalety tejże sytuacji, ale mądry szef poradzi sobie z takim wyzwaniem.

W dalszej części
artykułu przeczytamy m.in.:

  • kim jest coach i co może zaoferować swoim pracownikom;
  • kiedy szef powinien zmienić się w coacha;
  • jakich korzyści z coachingu można spodziewać się dla przedszkola.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!