Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 537.29 kb
Stron: 4
Id: 3249

Coaching – budowanie siły do rozwoju

Monika Urbańska   Kwiecień 2013

Drogi Dyrektorze, wyobraź sobie, że masz firmę, a w firmie tej zarządzasz grupą pracowników, którzy mają skonstruować nowy plan rozwoju polskiej oświaty. Twoja firma prosperuje dobrze, pracownicy zarabiają godnie, a nawet więcej niż ich koledzy z branży. Dostaliście duże zlecenie, które ma poruszyć,... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dyrektormenadżernauczycielrozwój osobistyawans zawodowy

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Jeśli chcesz – szczególnie jako dyrektor czy menadżer placówki przedszkolnej – dowiedzieć się, na czym polega coaching rozwoju oraz jakie zalety i wady niesie za sobą rozwój zawodowy nauczyciela – koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł!
Drogi Dyrektorze, wyobraź sobie, że masz firmę, a w firmie tej zarządzasz grupą pracowników, którzy mają skonstruować nowy plan rozwoju polskiej oświaty. Twoja firma prosperuje dobrze, pracownicy zarabiają godnie, a nawet więcej niż ich koledzy z branży. Dostaliście duże zlecenie, które ma poruszyć, zreformować, żeby nie powiedzieć zrewolunicjonizować Wasz zawodowy świat. Zależy Ci na bardzo dobrym wykonaniu zadania: na rewelacyjnej kampanii reklamowej, stworzeniu bazy wiedzy, logotypów i całego wizualu projektu. Oczywiście w skład kampanii będą wchodziły wydruki plansz, pomocy, ulotek i plakatów informujących o zmianie. Cała informacja musi dotrzeć do setki tysięcy osób. Postanowiłeś „przyciąć” trochę budżet i zamiast wynająć profesjonalną firmę, kolportaż ulotek i plakatów zleciłeś swoim pracownikom. Co zrobisz, żeby zachęcić kilkuosobowy zespół do porozwożenia plakatów do wyznaczonych punktów i to niekiedy nawet po godzinach? Jest kilka metod, ale powinieneś pamiętać: zmotywuj – motywuj, rozwiń – rozwijaj pracowników, tak aby ich motywacja była elastyczna. O rozwoju możemy bowiem mówić, kiedy zmiana zachodzi w kierunku, w którym zewnętrzna motywacja zamieni się w motywację wewnętrzną. Przy wykonaniu prostych czynności (rozwożenie ulotek) potrzebna będzie im motywacja zewnętrzna (dodatkowy bonus, przysłowiowa marchewka). Aby utrzymać pracownika i by był on zaangażowany w realizację trudnych zadań, potrzebne jest wsparcie i dobre słowo oraz motywacja wewnętrzna („marchewka” to nie wszystko, liczy się też samorealizacja).
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz