Co komu w duszy gra (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Styczeń 2013

Towarzyszące artykułowi materiały dydaktyczne i szablony (w skali 1:1, do samodzielnego wydruku) znajdziesz TU. W tym praktycznym artykule znajdziesz: pomysły na zabawy plastyczne („Fantastyczne stwory”, „Czapka napoleońska”, „Czarna zawieszka”, &bdq... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Styczeń 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

W tym praktycznym artykule znajdziesz
:

• pomysły na zabawy plastyczne („Fantastyczne stwory”, „Czapka napoleońska”, „Czarna zawieszka”, „Arabskie wzory”, „Romantyczny pejzaż”);
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Fragment artykułu:
Opowieści zawierające fantastyczne i nasycone emocjami elementy, historie miłosne nawiązujące do czasów średniowiecza, nastrojowe i nostalgiczne dzieła – w tym miesiącu jako źródło inspiracji do zabaw plastycznych posłuży nam epoka romantyzmu, w której idea racjonalności została zastąpiona przez uczucia i nastawienie na odbiór duchowy świata.
(…) Elegancki salon, w którym honorowe miejsce zajmuje wielki czarny fortepian, ciemne (na znak żałoby z powodu złej sytuacji ojczyzny) kolczyki, bransoletki czy wisiorki, dostojne polonezy, szalone oberki, tęskne kujawiaki – tym razem Adaś i Ewcia trafiają do XIX-wiecznego Paryża.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania