Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Co komu w duszy gra (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Styczeń 2013

Towarzyszące artykułowi materiały dydaktyczne i szablony (w skali 1:1, do samodzielnego wydruku) znajdziesz TU. W tym praktycznym artykule znajdziesz: pomysły na zabawy plastyczne („Fantastyczne stwory”, „Czapka napoleońska”, „Czarna zawieszka”, &bdq... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Towarzyszące artykułowi materiały dydaktyczne i szablony (w skali 1:1, do samodzielnego wydruku) znajdziesz TU.

W tym praktycznym artykule znajdziesz
:

  • pomysły na zabawy plastyczne („Fantastyczne stwory”, „Czapka napoleońska”, „Czarna zawieszka”, „Arabskie wzory”, „Romantyczny pejzaż”);
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Fragment artykułu:
Opowieści zawierające fantastyczne i nasycone emocjami elementy, historie miłosne nawiązujące do czasów średniowiecza, nastrojowe i nostalgiczne dzieła – w tym miesiącu jako źródło inspiracji do zabaw plastycznych posłuży nam epoka romantyzmu, w której idea racjonalności została zastąpiona przez uczucia i nastawienie na odbiór duchowy świata.
(…) Elegancki salon, w którym honorowe miejsce zajmuje wielki czarny fortepian, ciemne (na znak żałoby z powodu złej sytuacji ojczyzny) kolczyki, bransoletki czy wisiorki, dostojne polonezy, szalone oberki, tęskne kujawiaki – tym razem Adaś i Ewcia trafiają do XIX-wiecznego Paryża.
 

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Styczeń 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź