Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 680.43 kb
Stron: 3
Id: 1407

By niejadek zjadł...

Agnieszka Pasternak    Wrzesień 2011

Wielu rodziców i nauczycieli łączy pojęcie zdrowia z dobrym apetytem. Pokutuje wśród nich przekonanie, że aby dziecko było zdrowe, powinno jeść regularnie i odpowiednio dużo, oraz przeświadczenie, że dziecko, które jest zdrowe, ma dobry apetyt. Kiedy zatem maluch odmawia jedzeni... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emocjerodzicerodzinarozwój dzieckazdrowe odżywianiezdrowiepsychologia

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Wielu rodziców i nauczycieli łączy pojęcie zdrowia z dobrym apetytem. Pokutuje wśród nich przekonanie, że aby dziecko było zdrowe, powinno jeść regularnie i odpowiednio dużo, oraz przeświadczenie, że dziecko, które jest zdrowe, ma dobry apetyt. Kiedy zatem maluch odmawia jedzenia, rodzice martwią się, że jest chory lub nieszczęśliwy. W opisie rodziców dziecko niejadek praktycznie nic nie je, może z wyjątkiem kilku tolerowanych przez nie produktów spożywczych. Posiłki przypominają walkę między dzieckiem i rodzicami, trwają godzinami i mogą odbywać się w najróżniejszych miejscach: przed telewizorem, w łazience, w ogrodzie, na placu zabaw. Niejednokrotnie towarzyszy im krzyk, płacz (nie tylko dziecka) i mnóstwo intensywnych negatywnych emocji. Rodzice silą się na wymyślanie różnych forteli i podstępów, aby przechytrzyć dziecko i niepostrzeżenie nakarmić je kilkoma łyżkami zupy...


W jaki sposób dociec przyczyn takiego stanu rzeczy? Jak poradzić sobie z taką sytuacją? O tym w dalszej części artykułu. A także o zaburzeniach karmienia w niemowlęctwie i wczesnym dzieciństwie i sekwencjach rozwojowych czynności ożywiania się w okresie niemowlęcym i wczesnodziecięcym.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz