Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Bliżej przestrzeni interpersonalnych i sztuki współbycia

Bronisława Dymara    Kwiecień 2012

Fragment artykułu: (…) Przestrzenie emocjonalne w warunkach szkolnych czy przedszkolnych są ledwie widoczne, czasem intensywne, a niekiedy „przepełnione” wartościami wspólnie uznawanymi przez danych uczniów lub ucznia i nauczyciela, takimi jak: radość ze wspó... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

pedagogika współbycia

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
(…) Przestrzenie emocjonalne w warunkach szkolnych czy przedszkolnych są ledwie widoczne, czasem intensywne, a niekiedy „przepełnione” wartościami wspólnie uznawanymi przez danych uczniów lub ucznia i nauczyciela, takimi jak: radość ze wspólnych sukcesów, współczucie, tolerancja, delikatność, takt, wrażliwość na piękno dzieł sztuki, przyrody, języka, bezinteresownych czynów itd.
Bliżej można przyjrzeć się kształtowaniu przestrzeni emocjonalnych i intelektualnych, analizując dominanty zajęć kompleksowych, występujące w trzech wariantach: estetycznym, autokreacyjnym i poznawczym. Wariant poznawczy opiera się na takiej organizacji, środkach i formach pracy, współdziałania, współbycia, które pomagają maksymalnie wykorzystać potencjał intelektualny wychowanka. Chodzi więc nie tyle o gromadzenie wiedzy, ile o jej selekcję, strukturyzację, dobór argumentów za jakimś przeciw i za.


W artykule opisane zostały różne przestrzenie współbycia i ich znaczenia dla prawidłowego wzrastania i wrastania człowieka w życie społeczne oraz dla jego indywidualnego rozwoju.


Objętość artykułu
: 2 strony.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!