Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Apetyt przychodzi w miarę jedzenia – o neofobii żywieniowej

Hanna M. Górna   Listopad 2020

"(...) Zacznijmy może od tego, czym neofobia żywieniowa nie jest. Neofobia żywieniowa NIE JEST zaburzeniem. Nie oznacza też wybiórczości pokarmowej. Neofobia żywieniowa, czyli fobia (strach) przed nowym – w tym przypadku pokarmem, jest pewnym wyjątkowym i dosyć trudnym (szczególnie dla rodziców i op... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.
"(...) Zacznijmy może od tego, czym neofobia żywieniowa nie jest. Neofobia żywieniowa NIE JEST zaburzeniem. Nie oznacza też wybiórczości pokarmowej. Neofobia żywieniowa, czyli fobia (strach) przed nowym – w tym przypadku pokarmem, jest pewnym wyjątkowym i dosyć trudnym (szczególnie dla rodziców i opiekunów) etapem w rozwoju dziecka. Większość dzieci wchodzi w okres neofobii żywieniowej około drugiego–trzeciego roku życia (choć zdarza się, że dziecko przejawia zachowania neofobiczne wcześniej) i z różnym nasileniem pozostaje w niej do czwartego–piątego, a czasami szóstego roku życia. Dziecko w okresie neofobii żywieniowej odczuwa strach i dyskomfort (obrzydzenie, niechęć) przed próbowaniem nowego pokarmu lub pokarmu znanego, ale podanego w innej postaci (np. znane kotleciki, ale podane w innym sosie niż zazwyczaj). (...)"

Więcej z tego numeru

Listopad 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków! Zobacz