Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Apetyt przychodzi w miarę jedzenia – o neofobii żywieniowej

Hanna M. Górna   Listopad 2020

"(...) Zacznijmy może od tego, czym neofobia żywieniowa nie jest. Neofobia żywieniowa NIE JEST zaburzeniem. Nie oznacza też wybiórczości pokarmowej. Neofobia żywieniowa, czyli fobia (strach) przed nowym – w tym przypadku pokarmem, jest pewnym wyjątkowym i dosyć trudnym (szczególnie dla rodziców i op... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 1700 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Listopad 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Zacznijmy może od tego, czym neofobia żywieniowa nie jest. Neofobia żywieniowa NIE JEST zaburzeniem. Nie oznacza też wybiórczości pokarmowej. Neofobia żywieniowa, czyli fobia (strach) przed nowym – w tym przypadku pokarmem, jest pewnym wyjątkowym i dosyć trudnym (szczególnie dla rodziców i opiekunów) etapem w rozwoju dziecka. Większość dzieci wchodzi w okres neofobii żywieniowej około drugiego–trzeciego roku życia (choć zdarza się, że dziecko przejawia zachowania neofobiczne wcześniej) i z różnym nasileniem pozostaje w niej do czwartego–piątego, a czasami szóstego roku życia. Dziecko w okresie neofobii żywieniowej odczuwa strach i dyskomfort (obrzydzenie, niechęć) przed próbowaniem nowego pokarmu lub pokarmu znanego, ale podanego w innej postaci (np. znane kotleciki, ale podane w innym sosie niż zazwyczaj). (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się