Wrocławskie Krasnale w Kostrzynie nad Odrą

Wydarzenie dodał(a) Maria Cicha

Kim jest krasnal Którego Nie Ma?

Czy istnieją krasnoludzkie dziewczyny?

Co się stało ze Złośnikiem?

Na te pytania, na pewno odpowiedzą Wam dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Kostrzynie nad Odrą. "Mali Europejczycy" doskonale wiedzą, że wejście do podziemnego świata Krasnali znajduje się we Wrocławiu. Wiedzą, że podobnie jak nasze miasto Wrocław leży nad Odrą. Bez problemu pokażą go na mapie Polski. Skąd takie zainteresowanie Wrocławiem?
Przedszkole Niepubliczne nr 1 „Mali Europejczycy” realizuje projekt „Zbieramy pomniki”, którego głównym celem jest promowanie polskiej animacji i literatury dla dzieci oraz poznanie ciekawych miejsc naszego kraju. Wspinając się na pierwszy „szczebel” programu, przedszkolaki zwiedziły Wrocław. Nie… nie osobiście. W swoistą delegację wysłały Sowę – maskotkę swojego przedszkola, która udała się w podróż do Przedszkola nr 61 we Wrocławiu. Dzięki miłym paniom z Wrocławskiej „61”, sowa zwiedziła miasto i nawiązała znajomość z mieszkającymi tam krasnalami! Wizyta sowy we Wrocławiu i zrobione zdjęcia, zaowocowały reportażem „O tym, jak Sowa z Kostrzyna Wrocław zwiedzała”. Prezentację ukazującą uroki Wrocławia, obejrzeli nie tylko Mali Europejczycy ale też ich rodzice.
Już wkrótce, Sowa wyruszy w podróż do Łodzi aby przejść się bajkowym szlakiem spacerowym. Pozna Misia Uszatka i… To na razie tajemnica. Bo przecież wszystko się może zdarzyć!
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie przedszkola z Łodzi, Krakowa, Bielska Białej i Warszawy.

od Maria Cicha

do Maria Cicha