V Jubileuszowa Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa za nami! LUBLIN 2013

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Małek

To już po raz piąty Dyrektorzy Przedszkola nr 43 - Barbara Nawrocka i Przedszkola nr 54 - Elżbieta Siebielec oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Zbigniew Targoński zorganizowali cykliczną imprezę sportową pod hasłem „Przedszkolak mały i duży wie, że sport mu służy”. Spośród ponad dwudziestu drużyn z lubelskich przedszkoli publicznych, które zgłosiły się do półfinałów, wyłoniono „złotą” dziesiątkę, która zmierzyła się w finale.
Impreza odbyła się 1 czerwca 2013r. w hali sportowo-widowiskowej MOSiR. Długo wyczekiwany finał międzyprzedszkolnych rozgrywek sportowych rozpoczął się od uroczystego odpalenia znicza i odśpiewania Hymnu Spartakiady. W tym roku w szranki stanęło 50 sześcioletnich i 50 pięcioletnich, wysportowanych przedszkolaków z 10 drużyn - reprezentacji lubelskich Przedszkoli nr: 13, 35, 40, 43, 47, 50, 54, 59, 63, 74. Z wielkim zaangażowaniem walczyli oni w dziesięciu widowiskowych, ale wymagających ogromnego sprytu i super determinacji konkurencjach, którymi były: „Wyprowadź pieska na spacer”, „Wyścig piłki”, „Wesoła stonoga”, „Kręgle”, „Przeprawa przez rzekę”, „Wędrująca piłka”, „Toczenie walca”, „Pędzące deski”, „Mini slalom”, „Rzuty do celu”. Dopingujące sportowcom ekipy superkibiców - Rodzice i przyjaciele, nie pozostawiali sobie chwili wytchnienia. Z pasją zagrzewali do walki małych sportowców, za co zostali odznaczeni pamiątkowymi pucharami i słodyczami!
Wzorem lat ubiegłych ogłoszono również konkurencję dodatkową - niepunktowaną dla nauczycieli - trenerów drużyn, która wyzwoliła nie lada emocje wśród organizatorów, kibiców i gości. Śmiechu było co nie miara! Konkurencja „Skaczące piłki” wywołała niepohamowany aplauz publiczności. Każda z Pań – trenerek otrzymała swój zasłużony medal!
Zmaganiom sportowym towarzyszyły taneczne popisy małych artystów z przedszkoli, będących gospodarzami turnieju. Podziwialiśmy efektowne stroje oraz widowiskowe układy choreograficzne. Niebagatelnym wydarzeniem dla przedszkolaków było też spotkanie z reprezentacją  piłkarską MOTORU Lublin. Zawodnicy klubu czujnie sędziowali w spartakiadowych rozgrywkach.
W konwencji „szkolnej” utrzymany był pokaz mody, który tradycyjnie już stanowi dodatkowy element tej imprezy. Modele i modelki z zaangażowaniem prezentowali uczniowskie stroje, które będą obowiązywały w najbliższym roku szkolnym. Eleganckie i nowatorskie kreacje, praktyczne i niezbędne gadżety zachwyciły zebraną publiczność. Bardzo trudno było wybrać tytułowy „Najoryginalniejszy mundurek szkolny”.
Święto małych lubelskich sportowców, jakim niewątpliwie jest Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa, nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania pracowników Przedszkoli: 43 i 54. Jak co roku wiele instytucji i firm wsparło to przedsięwzięcie, dzięki czemu dzieci mogły uczestniczyć w tym spotkaniu oraz cieszyć się prawdziwą górą prezentów. Tu nie było przegranych, wszyscy zwyciężyli. Każdy z zawodników otrzymał dyplom, medal i moc upominków; były również puchary i nagrody dla Przedszkoli, które ufundowali znakomici goście, między innymi: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Magdalena Gąsior–Marek, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Lech Sprawka, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Zbigniew Targoński.
Tegoroczna impreza pozostanie na długo w naszej pamięci - wszystko powiodło się znakomicie, a  z twarzy dzieci uśmiech nie schodził ani na chwilę. To jest dla nas - organizatorów - najważniejsze! Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję Spartakiady.

Tekst: Katarzyna Małek
Nauczyciel Przedszkola nr 43 w Lublinie