Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Januszkiewicz

W ubiegłym tygodniu, w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Libiążu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Gołębie i zwierzęta leśne jako Kubusiowi Przyjaciele Natury” Organizatorem konkursu była Pani Jolanta Januszkiewicz.

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji ogólnopolskiego programu ekologicznego pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przy współpracy z Fundacją im. Brata Alberta z Libiąża i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym z Chrzanowa.

Celem konkursu było:

1. Inspirowanie dzieci do samodzielnej kreatywności twórczej

2. Rozwijanie uzdolnień plastycznych

3. Rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody (fauny i flory)

4. Kształtowanie zachowań proekologicznych

Przed oficjalną częścią rozdania nagród, dzieci z grupy VIII pod kierunkiem Pani Krystyny Okońskiej, wystawiły dla zaproszonych gości przedstawienie teatralne pt. „Zielony Kapturek” Po spektaklu, Dyrektor Firmy Oriflame Pani Małgorzata Budniak i zaprzyjaźniona z przedszkolem Pani Wiesia zaprosiły wszystkich uczestników konkursu na słodki poczęstunek.

W konkursie plastycznym wzięło udział 40 dzieci. Jury w składzie Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 Pani Elżbieta Kieres, Plastyk Pani Iwona Kryniger, nauczyciel wychowania przedszkolnego Pani Katarzyna Mocny, wyłoniło następujących zwycięzców:

Z kategorii dzieci młodszych

I miejsce zdobyła Maja Pawłowska

II miejsce zdobyła Julia Tęczar

III miejsce zdobyła Marta Płatek

Z kategorii dzieci starszych

I miejsce zdobyła Milena Wyszyńska

II miejsce zdobył Jacek Buczkowskiego

III miejsce zdobył Stanisław Mackiewicz

Wyróżnienia przyznano:

Nataszy Wierdanek

Dominice Nastawny

Annie Świstak

Kornelii Adamskiej

Emilii Komorowskiej z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Libiążu

Wyróżnienia otrzymały również dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Chrzanowa:

Bartuś Chrzanowski

Magdalena Bigaj

Joanna Sawicka

Łukasz Ćwikła

Miłosz Czak

Kacper Gizara

A także młodzież z Fundacji im. Brata Alberta z Libiąża:

Pani Angelika Woźniak

Pani Marzena Woźniak

Pan Adrian Wonwoźny

Pan Adrian Kwartnik

Pan Tomasz Waligóra

Pan Piotr Nowotarski

Dodatkowo, przybyli goście Kierownik Fundacji im. Brata Alberta Pan Piotr Świstak i Pani Agnieszka Majek nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Chrzanowa, otrzymali pisemne podziękowania za udział w konkursie organizowanym przez nasze przedszkole i środki dydaktyczne do pracy z dziećmi. Z kolei każda przedszkolna grupa wiekowa, otrzymała pisemne podziękowanie za udział w konkursie i książeczkę z nieraz trudnymi dla dorosłych odpowiedziami na pytania „Dlaczego...” Nagrody te zostały pozyskane od sponsora który chciał zachować anonimowość.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pisemne podziękowanie za udział w konkursie i drobny upominek.

Na zakończenie uroczystości, wszystkie dzieci nie tylko te biorące udział w konkursie plastycznym ale i z całego przedszkola, miały możliwość wziąć udział w wesołej zabawie z pluszowym Tygryskiem a także spałaszować wyśmienitą watę cukrową otrzymaną od Koła Łowieckiego „Daniel” z Libiąża w ramach finału akcji „Zbiórka żołędzi dla leśnych mieszkańców”

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom za wsparcie:

• Panu Burmistrzowi Jackowi Latko, Jarosławowi Łabęckiemu za pomoc w zorganizowaniu nagród;

• Panu Henrykowi Dwornikowi za sponsoring nagród i kilkuletnią miłą współpracę z Kołem Łowieckim „Daniel”;

• Panu Henrykowi Januszkiewiczowi Prezesowi Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych za sponsoring nagród i miłą współpracę;

• Pani Dyrektor Firmy Oriflame Małgorzacie Budniak za sponsoring nagród, organizowanie poczęstunków dla gości i miłą współpracę;

• Zaprzyjaźnionej Pani Wiesławie Zamarlik za pieczenie ciast na towarzyszące imprezy przedszkolne;

• Firmie Tauron Polska Energia, Citi Bank Handlowy za sponsoring nagród;

• oraz anonimowemu sponsorowi za ufundowanie nagród.

Konkursowe prace plastyczne zostały wyeksponowane w Libiąskim Centrum Kultury.

od Jolanta Januszkiewicz

do Jolanta Januszkiewicz