Uśmiechy losu

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

29 kwietnia dzieci z Przedszkola nr 5 w Krakowie wybrały się do Teatru „Bagatela” na musical pt. „Uśmiechy losu” w reżyserii Agaty Jędrysiak. Dzieci nasze bardzo przeżywały ten wyjazd, ponieważ dotychczas wszystkie przedstawienia oglądały w Teatrze „Groteska”. Rozmawiałyśmy z naszymi dziećmi o Teatrze „Bagatela”. Dzieci dowiedziały się, że w Teatrze „Bagatela” odbywają się przede wszystkim przedstawienia dla dorosłych, że Patronem Teatru jest poeta, tłumacz, krytyk literacki i teatralny, twórca kabaretu „Zielony Balonik”  Tadeusz Boy Żeleński, którego popiersie znajduje się przy wejściu do Teatru i które wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały.
Musical „Uśmiechy losu” przeniósł dzieci do Szczęśliwej Krainy, a doskonała muzyka, pantomima, przepiękna choreografia oraz scenografia zrobiona z prawdziwych drzew sprawiły, że dzieci nie mogły oderwać wzroku od sceny. Przepiękny wielogłosowy śpiew uzupełniał taniec artystów. Jak to często bywa, tam gdzie jest dobro, musi pojawić się zło. Tak było i tym razem. Radość i spokój w Krainie Szczęśliwości zostaje zakłócony przez złą i zachłanną wróżkę. Jednak po wielu perypetiach dobro bierze górę nad złem, a wybaczenie sprawia, że mięknie twarde serce złej wróżki.
Oglądane przedstawienie zrobiło na naszych dzieciach bardzo duże niezapomniane wrażenie, a dziewczynki, które chodzą na balet, widziały już siebie za kilka lat na wielkiej scenie.

Lucyna Opido

Samorządowe Przedszkole Nr 5 w Krakowie