Ziemia - nasza planeta - Dzień Ziemi w Przedszkolu

Wydarzenie dodał(a) Ewa Andruszko

"Ponieważ Ziemia opiekuje się nami
zaopiekujmy się Ziemią.
Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza,
utrzymując ją w czystości i szczęściu".

Tradycją naszą stał się udział w akcji Dzień Ziemi. 22 kwietnia dzieci wyruszyły na sprzątanie najbliższej okolicy. A było co sprzątać. Uzbrojeni w gumowe rękawice i worki na śmieci sprzątaliśmy miejską targowicę. Ale w tym dniu postanowiliśmy również przyjrzeć się przyrodzie. Maluchy zaopatrzone w lupy i szkła powiększające z wielkim zainteresowaniem przyglądały się stworzeniom - tym małym i tym większym - oraz roślinkom. Najstarsze przedszkolaki przypomniały o zasadach segregacji odpadów. Zajęcia były doskonałą okazją zwrócenia uwagi dzieci na istotę segregacji śmieci i możliwość powtórnego ich wykorzystania. Słowa: segregacja, recykling nie są im obce. Uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw spowodowanych zanieczyszczeniem środowiska, zrozumienie przez dzieci, jakie znaczenie ma ta akcja dla życia na Ziemi oraz kształtowanie już od najmłodszych lat współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska, to cele które przyświecały w tym dniu. Najważniejsze, że dzieci bardzo mocno się zaangażowały, a efektem tego było ich zadowolenie i radość z dobrze wypełnionych zadań.

od Ewa Andruszko

do Ewa Andruszko