"Smerfy" i Kinezjologia Edukacyjna

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Posacka

Kinezjologia Edukacyjna, której twórcą jest dr Paul Dennison, jest metodą wspierania naturalnego rozwoju człowieka, bez względu na jego wiek, poprzez różne ćwiczenia ruchowe. Dr Dennison na bazie różnych dziedzin nauki stworzył metodę wspierającą proces uczenia.
Kinezjologia Edukacyjna wykorzystuje proste ćwiczenia fizyczne opracowane w taki sposób, aby zintegrować pracę ciała i umysłu. Gdy mózg jest w stanie równowagi, ożywają naturalne mechanizmy, przywracające harmonię funkcjonowania. Ćwiczenia Gimanstyki Mózgu są wstępem do Kinezjologi Edukacyjnej. Składają się one z ruchów, które wykonują dzieci w pierwszych latach życia niezbędnych dla rozwoju koordynacji oczu, uszu, rąk i całego ciała. Dzięki ćwiczeniom Gimnastyki Mózgu wszystkie części mózgu włączają się i mogą ze sobą współpracować.

Gimnastyka, w tym Gimnastyka mózgu i zabawy ruchowe to najlepsze formy dbałości o rozwój fizyczny dziecka. Odpowiednie ćwiczenia rozwijają sprawność ruchową i zwiększają ilość przepływającej krwi ( ośmiokrotnie więcej niż w czasie spoczynku), co ma zbawienny wpływ na odżywianie tkanek i dotlenienie organizmu, głównie mózgu. Czynności umysłowe dziecka wywodzą się z jego aktywności ruchowej.

Gimnastyka powinna być dla dziecka interesująca, aby zachęcała do ćwiczeń a nie odpychała. Nasze "Smerfy" lubią zabawy naśladowcze, które rozwijają ich wyobraźnię i fantazję. Dzisiejszego dnia dzieci ćwiczyły ruchy naprzemienne, rysowały kciukiem „w powietrzu” leniwą ósemkę, poznały pozycję Dennisona, która rozluźnia i ma pozytywne nastawienie do życia :)

Dla utrudnienia – przedszkolaki – wszystkie ćwiczenia wykonywały na piłkach terapeutycznych, co jeszcze dodatkowo ćwiczy równowagę :)

Dzieci bawiły sie wspaniale !

od Katarzyna Posacka

do Katarzyna Posacka