Woda to skarb dla...?

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Takie i jeszcze szereg innych problemów poruszaliśmy podczas tygodnia ekologicznego, który odbył się w dniach od 11 do 15 marca 2013r. w naszej placówce. Każdy dzień tygodnia odbywał się pod innym hasłem i tak:
- w poniedziałek dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych „Moja ulubiona pora roku”, poprzedzonych rozwiązywaniem ciekawych zagadek;

- we wtorek przedszkolaki dowiedziały się wszystkiego o piramidzie zdrowego odżywiania i wykonywały sałatkę owocową;

- środa to zielony dzień – każdy, kto tylko mógł, ubrał zielona garderobę i sadziliśmy, sialiśmy w kąciku przyrody nowalijki;

- w czwartek – segregacja śmieci oraz warsztaty „Coś nowego ze starego”

- w piątek wszystko o znaczeniu wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin, a na koniec dnia i tygodnia to, co dzieci lubią najbardziej: pochwały, podziękowania, nagrody. Dzieci w tym dniu otrzymały: dyplomy, teczki, znaczki i ordery ufundowane przez organizatorów akcji "Zostań Kubusiowym przyjacielem natury”

To wszystko oczywiście w olbrzymim skrócie. Dodam jeszcze, że dzieciom tydzień ekologiczny bardzo przypadł do gustu. Myślę, że powtórzymy to za rok.

Urszula Nowak

od Urszula Nowak